ژئوماتیکفتوگرامتری

شرکت Delair، گیرنده Septentrio AsteRx-m2 را برای نقشه برداری پهپادی خود در یک منطقه جدید و وسیع برگزیده است

آموزش نقشه برداری آپسیس

شرکت Delair، گیرنده  Septentrio AsteRx-m2 را برای نقشه برداری پهپادی خود در یک منطقه جدید و وسیع برگزیده است

Septentrio، تولید کننده گیرنده های GNSS برای تامین ماژول گیرنده فوق دقیق AsteRx-m2 GNSS OEM و کتابخانه PPK برای بکارگیری در نقشه برداری پهپادی با پرنده بال ثابت سبک وزن BVLOS شرکت Delair UX11 انتخاب شده است. ترکیب قابلیت های پردازشی همراه، کنترل آنی و سطح دقت سانتیمتر، این این راه حل را برای کاربردهای نقشه برداری و نقشه سازی در مناطق وسیع مقرون به صرفه می سازد.

Delair با بکارگیری آخرین فناوری تصویربرداری با دقت بالا، المان های ارتباطی و سنجنده ای، وزن UX11 را با احتساب بار تا ۱٫۴ کیلوگرم (۳٫۱) حفظ کرده است. در میان دیگر نوآوری ها، این به UX11 امکان پوشش ۲۰۰ هکتار در یک پرواز یک ساعته را فراهم نموده و نقشه ای با فاصله نمونه برداری زمینی کمتر از ۱ سانتیمتر بر پیکسل (۰٫۴ اینچ بر پیکسل) را با دقتی معادل ۱٫۲۷ سانتیمتر را ارائه می دهد. یک ارتباط شبکه ای ۳G/4G با UX11، به اپراتور امکان ارزیابی آنی کیفیت و همپوشانی تصاویر در طول پرواز و اعمال تغییرات لازم به تنظیمات یکپارچه دوربین، یعنی جمع آوری بیشترین تعداد تصاویر هوشمند در کمترین تعداد پروازها، را می دهد. پهپاد به ویژگی BTOL (بلند شدن از زمین و فرود مانند پرنده) برای صعود و نزول تند و تیز در نواحی محدود، مجهز است.

AsteRx-m2 بهترن انتخاب برای UX11 است. این سنجنده اندازه گیری های GNSSای چند فرکانسه با دقت بالا را در پیکربندی چهارگانه برای PPK، تنها با وزنی معادل ۲۸ گرم و با کمترین میزان مصرف انرژی نسبت به دیگر دستگاه های موجود در بازار، ارائه می نماید.

سکوی پهپادی با برد بلند

ترکیب تصاویر دوربینی با کیفیت بالا و اندازه گیری های GNSS از AsteRx-m2 به Delair امکان ارائه دقت زمینی از رده نقشه برداری تا حدود ۱ سانتیمتر را به کاربران خود می دهد. با نرم افزار PPK شرکت Delair که توسط کتابخانه Septentrio GeoTagZ PPK تهیه شده است، کاربران بر اساس برنامه پرداخت منعطف، تنها مبلغ مورد نیاز برای دقت مد نظر خود را می پردازند.

Chase Fly، مسئل واحد محصولات مکانی در Delair توضیح می دهد که با AsteRx-m2 ما قادر به ارائه پوشش منطقه ای وسیع با دقتی بسیار بالا خواهیم بود. بر اساس اظهارات Fly ،Delair UX11 استاندارد تازه ای در کارایی، هزینه و کیفیت در سکوهای پهپادی برد بلند ایجاد نموده است. خود پهپاد طراحی و ساخت به روزی دارد و این عملکرد صنعتی پیشرو و برد پروازی، و تعمیر و نگهداری ساده را نیز امکان پذیر می سازد که همگی هزینه ها را کاهش می دهند. قابلیت های پردازشی یکپارچه، کیفیت تصویری را بصورت آنی تضمین نموده و نتایجی دقیق که به استراتژی ها و تصمیمات عملیاتی شکل می دهند، را به کاربران ارائه می دهند. این پهپاد برای کاربردهای منعطفی در گستره وسیعی از شرایط و مدل های کاربردی طراحی شده است و هزینه کلی را بیشتر کاهش می دهد.

الگوریتم های تعیین موقعیت

AsteRx-m2 از بسته الگوریتم های تعیین موقعیت GNSS+ اختصاصی Septentrio برای تبدیل محیط های سخت به موقعیت مناسب استفاده می کند. فناوری LOCK+ برای حفظ ردیابی در خلال لرزش های سنگین معمول در پروازهای پهپادی، APME+ برای مقابله با خطای چند مسیری و فناوری IONO+ برای کسب اطمینان از دقت موقعیت در طول دوره های فعالیت یونوسفری بالا، بکار گرفته شده اند. AsteRx-m2 به سامانه پایش و کاهش تداخل AIM+ که توان فرونشاندن بیشترین گستره تداخلات، از سیگنال های با پهنای باند پایین پیوسته ساده تا پیچیده ترین مسدود کننده های دارای پهنای باند بالا را دارد نیز مجهز شده است. AIM+ می تواند تداخل داخلی از دیگر ابزارهای الکترونیکی و الکتریکی سوار شده بر پهپاد را نیز تشخیص داده و در طول عملیات های پروازی تداخلات خارجی را کاهش دهد.

با نگاهی به تعداد و گوناگونی کاربردهای پهپاد، فناوری پهپادی در طول سالیان اخیر پیشرفت های بسیار داشته است و Delair نیز در قلب این رخدادها بوده است. تمرکز آنها بر نوآوری بوده و بر فراهم ساختن محصولات با بیشترین کیفیت متعهد بوده اند. Gustavo Lopez، مدیر محصول شرکت  Septentrio می گوید:”Delair  و Septentrio شرکت هایی با پشتوانه مردمی هستند و ما مفتخریم که بخشی از پروژه UX11 هستیم”.

منبع: gim-international.com


مطالب مرتبط:

uav

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزشی پردازش تصاویر پهپاد فتوگرامتری کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید