اخبار ژئوماتیکچارسوژئوماتیک

تونل مورلانز و تبدیل تونل متروک به یک مسیر دوچرخه

تونل مورلانز,پروژه شهری,
آموزش نقشه برداری آپسیس

تونل مورلانز

تونل مورلانز یک پروژه شهری در باسک که یک تونل متروک را به یک مسیر دوچرخه تبدیل کرد. این مسیر جدید در امتداد یک تونل است که پیش‌تر توسط خط آهن، بیلبائو و سن سباستین را به یکدیگر متصل می کرد. زیرساخت های تازه در سال ۲۰۰۹ساخته شدند که  محله های آمارا و ایبتا را به هم متصل می‌کنند. در سال افتتاح آن، برخی از روزنامه‌ها اظهار داشت که این مسیر یکی از طولانی ترین زیرساخت های دوچرخه سواری در جهان است.  مسیر دوچرخه سواری دو کیلومتر است و قسمتی که در تونل قرار دارد۸۴۰ متر طول دارد. این پروژه زمانی آغاز شد که دولت باسک تصمیم به تغییر مسیرخط آهن به خط مترو گرفت. بنابراین این بخش از خط آهن به صورت متروک باقی ماند.

Morlans-tunnel-_-honargardi_-2015_-1394-_-architecture-1

پروژه بازسازی خط آهن نه سال به طول انجامید و شهرت آن زمانی اوج گرفت که گاردین آن را در لیست یکی از بهترین زیرساخت ها برای مسیر دوچرخه در جهان گنجاند. کارشناسان نروژی به آن علاقه مند شده و برای پژوهش در مورد اثرات این زیرساخت به باسک رفتند. هدف از این پروژه گسترش بهره‌گیری از دوچرخه در میان مسافران این منطقه (دانش آموزان از دانشگاه و کارگران از کارخانه های پیرامون) است.

Morlans-tunnel-_-honargardi_-2015_-1394-_-architecture-4

تونل مورلانز یک پروژه شهری در باسک یک تونل متروک را به یک مسیر دوچرخه  تبدیل کرد. این مسیر جدید در امتداد یک تونل است که پیش‌تر توسط خط آهن، بیلبائو و سن سباستین را به یکدیگر متصل می کرد. زیرساخت های تازه در سال ۲۰۰۹ساخته شدند که  محله های آمارا و ایبتا را به هم متصل می‌کنند.

لینک ویدوئو: http://www.aparat.com/v/l4Re0

منبع: وب سایت هنرگردی http://www.honargardi.com/

این مطلب در قسمت چارسو از وب سایت آپسیس رسانه تخصصی ژئوماتیک و نقشه برداری است. چارسو زنگ تفریح آپسیس است و محلی است که همه چی در آن پیدا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید