بستن
.0 / 5

کاربردهای GIS/جوین

103

کاربردهای GIS/جوین

جوین به این معناست که اطلاعات توصیفی هر پارسل را در Arc GIS وارد کنیم تا اطلاعات مکانی و اطلاعات توصیفی باهم به کار رود و آنالیزهای بهتری انجام گیرد.

برای شروع فایل اطلاعات مکانی که معمولاً به صورت یک فایل اکسل است را اضافه می کنیم. روی Shapefile موردنظر راست کلیک کرده و گزینه Join را انتخاب می کنیم.

 join

join1s

در ادامه پنجره بالا باز می شود.

در قسمت آبشاری اول باید نوع روشی که می خواهیم جوین طبق آن انجام شود را انتخاب کنیم که در اینجا جوین از طریق اطلاعات مکانی انجام می شود.

در قسمت شماره ۱ فیلدی که جوین از طریق آن انجام میشود را انتخاب میکنیم.

در قسمت ۲ جدولی که حاوی اطلاعات مکانی است را انتخاب می کنیم.

در قسمت ۳ فیلدی که در جدول اطلاعات مکانی ، کلید جوین است و جوین از طریق آن انجام می شود را انتخاب می کنیم و درنهایت ok  را انتخاب می کنیم و عملیات جوین به اتمام می رسد.

نکته: در قسمت های شماره ۱ و ۳ باید یک فیلد مشترک بین جدول اطلاعات مکانی و جدول پلیگون ها انتخاب کنیم و این یک راه ارتباطی میان این دو جدول است.

در اینجا ستون مشترک دو جدول کد پستی آن هاست. نرم افزار با بررسی کدپستی دو جدول،کدپستی هایی که باهم مطابقت دارند را انتخاب می کند و دیگر اطلاعات هر پارسل را به آن انتقال می دهد.

در دنیای ژئوماتیک غرق شوید

پست های مشابه

داده های رستری,پايگاه داده,BLOB,RGB, TIF,JPEG,RDBMS,سیستم اطلاعات مکانی,سیستم اطلاعات جغرافیایی,GIS

داده­ های رستری از سطرها و ستون­ هایی از سلول­ ها تشکیل

سیستم اطلاعات مکانی,سیستم اطلاعات جغرافیایی,GIS,مولفه های سیستم اطلاعات جغرافیایی

مقدمه GIS که به «سیستم اطلاعات جغرافیایی» یا «سامانه اط

extAHP, GIS, سیستم اطلاعات مکانی, اکستنشن مدل AHP (ext_ahp) در محیط ArcMap, سیستم اطلاعات جغرافیایی

اکستنشن مدل ext_ahp در محیط ArcMap در رابطه با استفاده از تکن

ملزومات مدل سازی داده جغرافیایی,خصوصیات مکانی زمانی,GIS,خصوصیات مکانی زمانی برای مدل سازی این ویژگی ROAD ، از بسته ابزاری Perceptory[1] استفاده شده است. بسته ابزاری Perceptory یک ابزار مدل سازی بصری است که برای طراحی مدل مفهومی کلاس های اشیاء بر اساس دیدگاه شئ گرای UML از آن استفاده می شود. با استفاده از چنین ابزاری مدل سازی پایگاه داده مکانی ساده تر می شود. Perceptory از لغات Perception به معنای قدرت ادراک و Repository به معنای منبع اقتباس شده است. Perceptory در تمامی اجزای پایه ای UML حضور پیدا می کند و مدل سازی ویژگی های مکانی اشیای جغرافیایی را در ساده ترین شکل میسر می سازد. چند استانداردی و چندزبانه بودن این ابزار یکی از ویژگی های بارز آن به شمار می رود. در داخل مجموعه ی Perceptory آیکون هایی با عنوان صورت نگاشت[۲] وجود دارد که هر کدام تعریف و عملکرد خاصی دارند. صورت نگاشت های پایه می توانند برای ایجاد هندسه های پیشرفته و متنوع به اشیاء ملحق می شوند، ترکیبی از یکی از صورت نگاشت ها با دیگری در یک فضای خاص مثل شئ ROAD ، قابلیتی برای آن ایجاد می کند که در آن ROAD می تواند بر اساس پاره خط ها و چندضلعی ها نمایش داده شود. PERCEPTORY صورت نگاشت های مکانی زمانی در Perceptory

در این قسمت ملزومات مدل سازی داده­ جغرافیایی بر حسب ویژ

 همپوشانی,نمودار ریاضی ون,GIS,mask,clip,سیستم اطلاعات مکانی،سیستم اطلاعات جغرافیایی

همپوشانی نقشه نظیر همپوشانی نمودار ون است.همپوشانی نقش

دیدگاهی بگذارید