ژئوماتیکفتوگرامتری

rayCloud قدرت درک فتوگرامتری

آموزش نقشه برداری آپسیس

آیا می دانستید ™rayCloud توسط Pix4D توسعه داده شده است؟

خیلی وقت ها تنها یک نمایش سه بعدی از یک پروژه کافی نیست. نیاز است ابزاری را ارائه کنیم که تمام قابلیت های دو محیط (دو بعدی تصویر و سه بعدی مدل) را در یک صحنه با هم ترکیب سازد. rayCloud (ری کلود) تلفیقی یکپارچه بین نمایش سه بعدی پروژه و تصاویر اصلی ایجاد می کند.

بازسازی سه بعدی از تقاطع تعداد بسیاری پرتو به دست می آید. هر کدام از این پرتوها از تصاویر اصلی به فضای مدل تصویر می شوند و دسته یا ابری از پرتوها را ایجاد می کنند.

با الهام از مفهوم ابر نقطه یعنی حجم بالایی از نقاط در سیستم مختصات کارتزین، پیکس فور دی این رابط قدرتمند را rayCloud نام گذاری کرده است که بیانگر تعداد زیادی از پرتوهای تصویر است.

ارتباط بین مدل سه بعدی ساخته شده و تصاویر اصلی در نرم اقزار Pix4D از طریق ابزار قدرتمند rayCloud صورت می گیرد. نقاط کنترل زمینی و نقاط گرهی دستی را برای بهبود دقت نقشه ها، به پروژه اضافه کنید و بدون نیاز به جستجو در میان بی شمار تصویر به سادگی محل نقاط را بر روی عکس ها به طور دقیق ویرایش نمایید.

محیطی منحصر به فرد که در آن فضای دو بعدی و سه بعدی با هم عمل می کنند

Pix4D rayCloud اولین رابط سه بعدی است که امکان تعامل با تصاویر دو بعدی اصلی و فضای مدل سه بعدی بازسازی شده را می دهد. به خاطر نمایش و آپدیت سریع این قابلیت بسیاری از مؤسسات آموزشی از محیط rayCloud برای آموزش تئوری فتوگرامتری استفاده می کنند. روی یک نقطه سه بعدی کلیک کنید، تمام تصاویری را که در بازسازی سه بعدی آن نقطه شرکت داشته اند را خواهید دید. هر تصویری که آن نقطه در آن قرار دارد، با یک پرتو به نقطه روی زمین وصل می شود.

قابلیت rayCloud در نرم افزار Pix4D

مزیت اصلی استفاده از rayCloud ، تجربه متفاوت و اطمینان از دقت است. هنگام ساخت یا ویرایش المان های وکتوری (برداری) نظیر نقاط، خطوط و سطوح، همواره می توانید موقعیت دقیق هر نقطه را با استفاده از تصاویر دو بعدی تنظیم کنید. در مقالات بعدی قابلیت های بیشتری از rayCloud را معرفی خواهیم کرد که به شما کمک خواهد کرد تا خروجی های دقیقی را به دست آورید.


مطالب مرتبط:

۱. بکارگیری پهپاد فتوگرامتری برای نقشه برداری از کوهستان ها
۲. چرا از فتوگرامتری برای نقشه برداری و تهیه نقشه استفاده میشود؟
۳. تهیه ابرنقاط توسط اسکنر­های لیزری در مقایسه با فتوگرامتری سیستم ­های تصویر برداری هوایی بدون سرنشین (UAS)


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزشی پردازش تصاویر پهپاد فتوگرامتری کلیک کنید.

نویسندهحمید غیور

دیدگاهتان را بنویسید