اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

اینترژئو؛ قطب جهانی جامعه مکانی | ۱۶ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸، فرانکفورت

اینترژئو
آموزش نقشه برداری آپسیس

INTERGEO | اینترژئو

قطب جهانی جامعه مکانی

۱۶ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸، فرانکفورت

نمای کنفرانس

 • میزبان: DVW-جامعه ژئودزی، اطلاعات زمینی و مدیریت اراضی آلمان، Feierabendstrabe 12، ۷۹۲۳۵ وگسبورگ- Oberrotweil
 • محل برگزاری: Messe فرانکفورت، ورودی غربی، تالار ۱۲
 • تاریخ: سه شنبه تا پنج شنبه، ۱۶ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸
 • زمان سخنرانی ها: ۱۶ اکتبر- ۱۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر، ۱۷ و ۱۸ اکتبر- ۹:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر
 • بازه تکرار: هر سال، از ۱۹۹۵
 • مدت زمان: ۳ روز
 • شرکت کنندگان در کنفرانس: ۱۴۰۰ نفر
 • سخنرانان اصلی: ۲۰۰ نفر

خوش آمدگویی

Horst Seehofer

Horst Seehofer
Federal Minister of the Interior, Building and Community

شعار کنفرانس INTERGEO 2018 ، بزرگترین نمایشگاه تجاری در حوزه ژئودزی، داده های مکانی و مدیریت اراضی، “دانش و عمل برای سیاره زمین” است.

مرجع مکانی عنصر وحدت بخش آن است. در نتیجه، مقادیر انتزاعی به نقشه تبدیل شده، داده های رقومی به حقایقی جامع و اطلاعاتی پیچیده بدل می شوند که دسترسی ما به جهان را فراهم می سازند.

فناوری رقومی در نتیجه دسترسی وسیع، پردازش سریع و یا اتصالات درونی جامع خود دست یابی به این اهداف را برای ما ساده تر ساخته است. بطور همزمان، سوالاتی در ارتباط با آینده ژئودزی مطرح شده اند. جریان کاری و وظایف متخصصان در حوزه ژئودزی چگونه دستخوش تغییر خواهند شد؟ ما چگونه قادر خواهیم بود تا به آنها در توسعه حرفه خود کمک کنیم؟

INTERGEO به این پرسش ها پاسخ داده و آنها را در حوزه های مکانی ۴٫۰، شهر هوشمند، روستاهای هوشمند، سازه های هوشمند، محاسبات مبتنی بر ابر و هوش مصنوعی به بحث گذاشته است.

عضویت رد INTERGEO افتخار من است و از دیدن شکوفایی آن بسیار خوشحال هستم. امیدوارم INTERGEO 2018 تجربه ای تاثیر گذار بوده و به تمامی شرکت کنندگان دیدی جدید، تبادل اطلاعاتی پر جنب و جوش و مباحث سازنده ای را ارائه نماید.

Horst Seehofer وزیر کشور، ساختمان و جامعه


Prof. Hansjörg Kutterer, DVW President
Prof. Hansjörg Kutterer,
DVW President

آقاین و خانمها، اعضای دنبال کننده این صنعت!

افتخار من است که به گرمی از شما برای حضور در INTERGEO در فرانکفورت دعوت به عمل آورم. این فرصتی برای شرکت در رویداد سال ژئودزی و عضویت در این جامعه است.

شما می توانید در ارتباط با مسائل کلیدی ژئودزی، یعنی رقومی سازی و تحولات رقومی، اطلاعاتی کسب نمایید. بدون رقومی سازی، شهرها و روستاهای هوشمند، BIM و دولت الکترونیکی ای وجود نخواهد داشت. از آنجایی که اطلاعات مکانی عنصر حیاتی این تحولات رقومی است، در حال حاضر صنعت ما دستخوش تغییرات سریعی شده است. این به ما در در دسترس قرار دادن محیطمان به صورت رقومی و در سه بعد کمک کرده و در ادغام با داده های تخصصی دریچه ای رو به مجموعه وسیعی از کاربردها را در برابر ما خواهد گشود. این منجر به ایجاد مدل های تجاری جدید و خلاقانه ای نیز خواهد شد. به علاوه، اهمیت پردازش های هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نیز باید به حساب آورده شوند. همه اینها تاثیر شگرفی بر پردازش های کاری ما داشته و شغل ما را برای همیشه تغییر خواهند داد. INTERGEO در نمایشگاه تجاری و کنفرانس خود به این مسائل خواهد پرداخت.

در جلسات سخنرانی ما شرکت کنید و از نمایشگاه های ما دیدن نمایید. با متخصصان به صحبت بنشینید. از فرصت ملاقات رو در رو با متخصصان در INTERGEO بهره ببرید و شبکه کاری خود را گسترش دهید. در ماه اکتبر، در فرانکفورت به دیدن ما بیایید.

منتظردیدار شما هستیم!

پروفسور Hansjorg Kutterer نماینده DVW


سخنرانی های اصلی | دانلود کنید

سه شنبه، ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸، رقومی سازی

 • پروفسور Hansjorg Kutterer، نماینده BKG

حرفه ژئودزی در سال های اخیر با تغییرات چشم گیری مواجه شده است. این در تحولات ذاتی INTERGEO نیز موثر بوده و این سوال که چه تغییراتی در نتیجه جذاب تر شدن رقومی سازی در آینده رخ خواهند داد را مطرح می سازد. پروفسور Kutterer به برخی از این پرسش ها پاسخ خواهد گفت.

 • پروفسور Jurgan Dollner، موسسه Hasso-Plattner

هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، مفاهیم غالب در گفتگوهای مطرح شده در حوزه رقومی سازی هستند. پروفسور Dollner در سخنرانی خود به بحث در مورد فرصت های مرتبط در این حوزه برای جامعه مکانی خواهد پرداخت

چهارشنبه، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۸، BIM

 • Ron Bisio، معاون شرکت Trimble

ارتباطات جالب متعددی میان BIM و فناوری های مکانی در حال شکل گیری است. سخنرانی Ron Bisio از مثالی در ارتباط با سنجه های زیرساختی برای تاکید بر آن استفاده نموده و اهمیت پتانسیل های فناوری های روز را آشکار می سازد.

پنج شنبه، ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸، نرم افزار سازه ای

 • پروفسور Joaquin Dlaz، معاون BVBS

صنعت ساخت و ساز نیزدر نتیجه رقومی سازی با تغییرات مهمی مواجه شده است. BIM کلمه ای است که سر زبان همه است. سخنرانی پروفسور Diaz بر فرصت ها و نقش نرم افزارهای سازه ای تمرکز خواهد داشت.

 • پروفسور Harald Simons، Empirica AG

اکنون مدتی است که بخش املاک با کمبود زمین مناسب برای ساخت و ساز، بالا رفتن قیمت ها و مباحث داغ در ارتباط با کمبود فضا برای زندگی مواجه است. پرفسور Simons به ارتباطات زیرسطحی و تاثیر احتمالی آنها بر قیمت گذاری املاک نگاهی خواهد داشت.

موضوعات برجسته کنفرانس

 • رقومی سازی

با در نظر گرفتن این واقعیت که اطلاعات مکانی DNA دگرگونی های رقومی را شکل می دهد، INTERGEO به کاوش در نظام یک دنیای کاری رقومی شده پرداخته و راه حل های صنعتی فوق مدرنی را برای کاربردهای مرتبط با کسب و کار و مشتریان ارائه خواهد داد. توسعه دائمی صنعت مادر، مهندسی ژئودزی و تاثیرات قوانین مرتبط نیز مورد بحث قرار خواهندگرفت.

 • مدل سازی اطلاعاتی ساختمان-BIM

صنعت ساختمان در حال برداشتن گام بزرگی در مسیر رقوم سازی است که بر جامعه مکانی نیز تاثیر خواهد داشت. این پیشرفت، به همراه قوانین مرتبط با آن، با جزئیات بسیار در INTERGEO معرفی شده و به بحث گذاشته خواهد شد. بعد سوم در بردارنده اهمیتی جدید در نقشه برداری خواهد بود.

 • شهرهای هوشمند

رقومی سازی کل شهرها و ساخت جفت های رقومی برای نواحی شهری، جای دیگری است که اطلاعات مکانی در مرکز توجهات قرار می گیرد. داده های مکانی از جمله مهمترین داده ها در سطح دنیا بوده و مبنای ایجاد شهرهای هوشمند در آینده هستند.

 • پهپادها/IASEXPO

پتانسیل های کاربردی پهپادها فراوان و متنوع هستند. با پیشرفت های دائم در حوزه فناوری، کاربردهای جدیدتری نیز در حال اضافه شدن به لیست موجود هستند. بنابراین، نگاهی به دلایل واقعی بکارگیری پهپادها توسط کاربران تجاری، جالب خواهد بود. یک از هر سه پرواز پهپادی برای نظارت و پایش، و هست پرواز از ده پرواز پهپادی با مقاصد مرتبط با نقشه برداری انجام می شوند.

 • تاکید بر مقامات محلی

تمامی کسب و کارها محلی هستند. رقومی سازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. مقامات محلی با چالش های عظیمی مواجه هستند. در این زمینه، صنعت مکانی می تواند و باید بر پتانسیل خود تکیه نموده و نقش هماهنگ کننده خود را در نظر داشته باشد. این کنفرانس در ارتباط با روش های جدید به بحث پرداخته و بر تجارب عملی تاکید خواهد نمود.

 • فتوگرامتری و کارتوگرافی

واقعیت مجازی و افزوده بطور گسترده ای در حال تبدیل به عناصر کلیدی در فتوگرامتری و کارتوگرافی هستند. برنامه ریزی، طراحی، ناوبری در حال دست یابی به ابعاد کاملاً نوینی هستند. اهمیت این پیشرفت برای صنعت مکانی به چه میزان است؟

منبع: سایت اینترژئو

دیدگاهتان را بنویسید