اخبار ژئوماتیک

۷۰ درصد اطلاعات کشور مکان محور است

آموزش نقشه برداری آپسیس

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سازمان نقشه برداری کشور:
۷۰ درصد اطلاعات کشور مکان محور است.

۴cea6cf6-0822-4e24-aa62-e9e2c42baf80_20160126_112602

مهندس نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران طی نشستی در سازمان نقشه ­برداری کشور گفت: ۷۰درصد اطلاعـات کشور مکان محور بوده و ســازمــان نقشه ­برداری کشور به­ عنوان سازمان متولی تولید نقشه­ های پوششی و شهری نقش مهمی در منظومه اطلاعات مکان محور کشور ایفا می ­کند.

مهندس جهانگرد در این نشست که ۴ بهمن و با حضور دکتر آزموده اردلان رئیس سازمان نقشه­ برداری کشور، معاونین و مدیران سازمان برگزار شد، درباره پیاده­ سازی زیرساخت ملی داده مکانی NSDI و SDI گفتگو کردند.

دکتر اردلان بر اهمیت اطلاعات مکان محور برای برنامه ­ریزی­ های کلان در کشور تأکید کرد و گفت: هدف از راه­ اندازی SDI ملی، دسترسی کل کشور و دستگاه ­ها به لایه­ های اطلاعات مکانی بوده تا با توجه به نیاز خود بتوانند از سرویس ­های اطلاعات مکانی به صورت برخط بهره ­مند شوند.

دکتر اردلان افزود: آنچه که در راه ­اندازی SDI مهم است، لایه ­های اطلاعاتی هستند که به صورت آنلاین برای همه قابل استفاده خواهد بود. در همین راستا سازمان نقشه ­برداری ­کشور تمام تولیدات نقشه­ ای خود را با حفظ مالکیت معنوی، در اختیار این بخش از دولت الکترونیک قرار خواهد داد.

گفتنی است مهندس جهانگرد در این نشست در جریان جزئیات راه ­اندازی SDI ملی قرار گرفت و با حضور در بخش فنی سازمان نقشه ­برداری کشور، از مراحل پردازش داده­ های موردنیاز این سامانه و دیتاسنتر سازمان نقشه­ برداری کشور بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید