اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

اولین نشست “کمیته ژئوماتیک اکو”

نقشه برداری,اکو
آموزش نقشه برداری آپسیس

اولین نشست “کمیته ژئوماتیک اکو” با حضور رؤسای نقشه برداری کشورهای عضو اکو ۲۷ مهرماه در سازمان نقشه‏برداری کشور برگزار خواهد شد.

561_574

در این نشست دو روزه دکتر آزموده اردلان رئیس سازمان نقشه برداری کشور، معاونین و مدیران سازمان، نمایندگان نقشه برداری کشورهای افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان و ترکیه حضور خواهند داشت.

نقشه برداری,اکو

هدف از این نشست تصویب اساسنامه “کمیته ژئوماتیک اکو” است. از آنجایی که هرگونه پیشرفت، توسعه و تحول اقتصادی، به اطلاعات مکانی و نقشه برداری نیاز دارد، چندی پیش سازمان نقشه‌برداری کشور، پیشنهاد تشکیل “کمیته ژئوماتیک یا نقشه‌برداری” را در اکو ارائه کرد.

در همین راستا، مهر ماه ۱۳۹۱ اولین اجلاس جهت تشکیل  این کمیته در تهران و دومین نشست در آنکارا و به میزبانی کشور ترکیه تشکیل گردید. اکنون ایران به عنوان میزبان با برگزاری این نشست، همه جوانب اساسنامه و توافقات مربوطه را با حضور نمایندگان نقشه برداری کشورهای اکو بررسی خواهد کرد.

از موضوعات مهم و مورد نظر در این نشست، تهیه نشریه علمی مشترک و اطلس‌هایی است که حاوی اطلاعات آماری موردنیاز برای پیشرفت‌های اقتصادی در قالب نقشه ‌باشد.

 گفتنی است برگزاری این نشست، ضمن در نظر گرفتن منافع اقتصادی، منجر به تقویت ظرفیت‏ های نقشه‏ برداری کشورهای عضو اکو، استحکام و قوام آن خواهد شد.

منبع:

سایت سازمان نقشه برداری کشور

www.ncc.org.ir

دیدگاهتان را بنویسید