اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

همایش و نمایشگاه ژئوماتیک ۹۵

همایش ژئوماتیک 95,سازمان نقشه برداری کشور
آموزش نقشه برداری آپسیس

بیست و سومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک ۹۵ در روزهای ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در محل سازمان نقشه برداری کشور به آدرس تهران، میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان نقشه برداری کشور برگزار خواهد شد. همایش های ژئوماتیک سازمان نقشه برداری کشور، از مهم ترین گردهمایی های نقشه برداران در فضایی علمی، تخصصی با مجموعه اهداف کلان اقتصادی، عمرانی و توسعه است که هرسال در اردیبهشت ماه میزبان متخصصان حوزه ژئوماتیک و نقشه برداری است. حضور مدیران عالی رتبه کشور، رؤسا و اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه ‌ها، نقش بسزایی در مدیریت استراتژی و توسعه پایدار کشورمان ایران ایفا می‌نماید. سازمان نقشه‌برداری کشور، به عنوان متولی تهیه، تولید و انتشار نقشه و اطلاعات مکانی کشور و مرجع اصلی سیاست‌گذاری، فرهنگ سازی و برنامه‌ریزی های کلان در بخش ژئوماتیک، در اهداف و سیاست های خود همواره به اشاعه فرهنگ پژوهش و تولید علم در حوزه نقشه برداری و ژئوماتیک توجه خاصی داشته و پس از برگزاری موفقیت ‏آمیز ۲۲ سال همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک، در آستانه برگزاری بیست و سومین همایش و نمایشگاه ژئوماتیک قرار دارد.
نخستین همایش سازمان در سال ۱۳۷۱ با عنوان همایش نقشه برداری و از سال ۱۳۷۹ تاکنون با عنوان همایش ژئوماتیک، برگزارشده است. این همایش تخصصی از ابتدا تاکنون هرساله با همت متخصصان، دانشگاهیان، تشکل‌های حرفه‌ای و صنفی و مهندسین مشاور نقشه‏ برداری با راهبری و میزبانی سازمان نقشه برداری کشور برپا می‏گردد.

همایش ژئوماتیک 95
همایش ملی ژئوماتیک، تجلی تلاش سازمان نقشه برداری کشور برای برقراری ارتباط میان اعضای جامعه در جهت تبادل اندیشه و اشتراک دانش، ارائه یافته‌ها و نظریه‌های جدید و درنهایت، کمک به رشد دانش در حوزه دانش و صنعت نقشه‌برداری و رسیدن به خرد جمعی است. همایش ملی ژئوماتیک برگزار می‌شود تا متخصصان حوزه اطلاعات مکانی و علاقه‌مندان به دانش ژئوماتیک، ضمن تعامل مناسب با یکدیگر، از دانش و تجربیات هم بهره‌مند شوند.
گفتنی است محورهای همایش ژئوماتیک ۹۵ شامل موضوعاتی در زمینه‏ های ژئودزی، هیدروگرافی، سنجش از دور، سامانه های اطلاعات مکانی، مدیریت بحران، عمران و آبادانی، آمایش سرزمین و… است.

همایش ژئوماتیک 95
همچنین تشکیل ده کارگروه‌ کاربردی، گامی بسیار مؤثر در جلب مشارکت وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی در ارتقاء کیفی و کمی همایش داشته و فعالیت نمایندگان و متخصصان ارگان ها در این کارگروه‌ها، توانسته دیدگاه نظام اجرایی کشور را به داده‌ و اطلاعات مکانی و جایگاه آن در نظام مدیریت و تصمیم گیری کشور، به سطح بسیار محسوسی ارتقاء بخشد. در این راستا امسال نیز مطابق سال‌های گذشته در چهار مقوله مقالات کاربردی، کارگاه‌های علمی و عملی، گزارش های فنی و سخنرانی‌های کلیدی، این کارگروه‌ها فعالیت و ارائه مطلب خواهند داشت.
ارائه ۵۰ مقاله شفاهی، ۱۸ مقاله کاربردی، ۱۴۰ مقاله پوستری، ۲۰ کارگاه آموزشی، ۱۹ گزارش فنی و ارائه آخرین فناوری‏ها و دستاوردهای عرصه ژئوماتیک، در نمایشگاهی به وسعت بالغ بر ۱۵۰۰ مترمربع که با مشارکت بخش های مختلف دولتی و خصوصی برپا می‏گردد، از برنامه ‏های این همایش دو روزه و نمایشگاه سه روزه است. نمایشگاه ژئوماتیک یکی از بزرگترین رویدادهای علمی و تخصصی در حوزه مهندسی نقشهبرداری و ژئوماتیک در کشور است و جایگاهی برای تبادل اطلاعات و تعامل بین تولیدکنندگان و مصرفکنندگان دانش، اطلاعات، تجهیزات، خدمات و دستاوردهای مهندسی نقشهبرداری و ژئوماتیک در بخش های دولتی و خصوصی به شمار می رود.

همایش ژئوماتیک 95
ازآنجا که برگزاری نمایشگاه های در سال های گذشته جایگاه ویژه‌ای در نیازسنجی، معرفی و تبادل دانش، خدمات و فنّاوری ژئوماتیک ایفا نموده و ثمرات ارزشمندی را به دنبال داشته، سازمان نقشه برداری کشور امیدوار است با توجه به رفع تحریم ها و آغاز دوران شکوفایی و رشد پسابرجام، با برگزاری بیست و سومین نمایشگاه ملی ژئوماتیک ۹۵ گام های مؤثری در راستای پیشرفت و ارتقای حوزۀ مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک در کشور بردارد.
در پایان گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می توانند به لینک همایش در سایت سازمان نقشه برداری کشور به آدرس www.geoevent.ir مراجعه نمایند.

برای دریافت برنامه زمان بندی همایش ژئوماتیک ۹۵ اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید