اخبار ژئوماتیک

نامه مهم مهندس شفیعی به نمایندگان مجلس: آخرین فعالیت‎های مرتبط با نقشه و اطلاعات مکانی حوزه انتخابیه خود را از سازمان نقشه برداری کشور دریافت کنید.

آموزش نقشه برداری آپسیس

نامه مهم مهندس شفیعی به نمایندگان مجلس:

آخرین فعالیت‎های مرتبط با نقشه و اطلاعات مکانی حوزه انتخابیه خود را از سازمان نقشه برداری کشور دریافت کنید.

مهندس مسعود شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور در نامه‎ای به روسای مجامع استانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعلام آمادگی کرد تا آخرین فعالیت‎های مرتبط با نقشه و اطلاعات مکانی حوزه انتخابیه نمایندگان از سوی این سازمان به انها ارائه شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، در نامه رئیس سازمان نقشه برداری کشور به این نمایندگان آمده است: با توجه به وظایف و ماموریت‌های مهم این سازمان که در تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور مصادیق متنوعی از آن‌ها وجود دارد، بدین‌‌وسیله از شما به اتفاق کلیه اعضای محترم مجمع نمایندگان آن استان دعوت می‌شود تا طی جلسه‎ای در سازمان نقشه‌برداری کشور و یا در مجلس شورای اسلامی، در جریان آخرین فعالیت‎های مرتبط با نقشه و اطلاعات مکانی در استان و حوزه انتخابیه خود قرار گرفته و از وضعیت داده‎های مکانی گردآوری شده و نحوه استفاده از آن، به‌روزترین بررسی‎ها درباره فرونشست  دشت‌های استان، آخرین عکس‎برداری هوایی از استان و تهیه نقشه‎ها با مقیاس‌های مختلف و مسائل و چالش‌های ملی این حوزه اطلاع حاصل فرمایید.
متن کامل نامه مهندس شفیعی به قرار زیر است:
چنانچه مستحضرید بر اساس ماده ۱۱ قانون احکام دائمی برنامه‎های توسعه کشور (مصوب سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی)، «فعالیت‌‌های مرتبط با نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی، عکسبرداری هوایی، تهیه و تولید نقشه‌های پوششی و شهری در مقیاس‌های مختلف و نظارت بر آن در بخش غیرنظامی، برعهده سازمان نقشه‌برداری کشور است».
سازمان نقشه‌برداری کشور متولی پایش تغییرات هندسی پوسته زمین است و با برخورداری از شبکه گسترده ایستگاههای ژئودینامیک در سراسر کشور، یکی از اعضای فعال در شورای هماهنگی مراکز لرزه‌نگاری و شتابنگاری کشور می‌باشد. این سازمان به‌عنوان مرجع تعیین سطح مبنای ارتفاعی در کل کشور شناخته می‌شود و بر این اساس نرخ فرونشست سالانه تمامی مناطق کشور را بررسی و ارزیابی می‎کند. بررسی تغییرات ارتفاعی سطح آب در پهنه‌های آبی شمال و جنوب کشور از جمله دیگر فعالیت‌های این سازمان است. علاوه بر عضویت سازمان نقشه‌برداری کشور در شورایعالی سیاستگذاری تدوین برنامه سند آمایش سرزمین ملی و استانی (موضوع ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه)، این سازمان مجری پروژه “زیرساخت ملی داده‌های مکانی” (به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی که تحقق آن نقش به‌سزایی در پیش‌برد برنامه‌های آمایش سرزمین دارد) می‌باشد.
مسؤولیت «کمیته تخصصی نام نگاری و یکسان‌سازی نامهای جغرافیایی ایران» که  بر اساس تصویب‌نامه هیئت محترم دولت و برای پیگیری اهدافی چون ثبت صحیح و مستند نام‌های جغرافیایی و جلوگیری از تشتت در این نام‌ها، رفع مشکلات بین‌المللی ناشی از متفاوت بودن نام‎های جغرافیایی و… با عضویت نمایندگان، وزارتخانه‌های امور خارجه، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی،‌ دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری اطلاعات و مؤسسه جغرافیایی دانشگاه تهران و مرکز آمار ایران تشکیل می‌شود، نیز با سازمان نقشه‌برداری کشور است. به‌طور کلی تمامی فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی
در سطح ملی به‌نوعی به خدمات این سازمان وابسته است و هم‌اکنون نیز در اجرای قانون حدنگار(کاداستر)، طرح کاداستر اراضی کشاورزی و پروژه G-NAF  همکاری نزدیکی با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت جهاد کشاورزی و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران دارد.
لذا با توجه به وظایف و ماموریت‌های مهم این سازمان که در تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور مصادیق متنوعی از آن‌ها وجود دارد، بدین‌‌وسیله از شما به اتفاق کلیه اعضای محترم مجمع نمایندگان آن استان دعوت می‌شود تا طی جلسه‎ای در سازمان نقشه‌برداری کشور و یا در مجلس شورای اسلامی، در جریان آخرین فعالیت‎های مرتبط با نقشه و اطلاعات مکانی در استان و حوزه انتخابیه خود قرار گرفته و از وضعیت داده‎های مکانی گردآوری شده و نحوه استفاده از آن، به‌روزترین بررسی‎ها درباره فرونشست  دشت‌های استان، آخرین عکس‎برداری هوایی از استان و تهیه نقشه‎ها با مقیاس‌های مختلف و مسائل و چالش‌های ملی این حوزه اطلاع حاصل فرمایید.
سازمان نقشه‎برداری کشور آمادگی دارد تا در این جلسات ضمن تشریح خدمات، دستاوردها و محصولات این سازمان، آخرین نقشه از هراستان را به تفکیک حوزه‎های انتخابیه و تازه‌ترین اطلاعات آماری شهرستان‌ها و بخش‌ها، تقدیم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نماید.
رونوشتی از این نامه برای نمایندگان زیر به عنوان روسای مجامع استانی نمایندگان ارسال شده است:
–  جناب آقای دکتر وحدتی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی
–   جناب آقای شریف‌پور، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی
–   جناب آقای دکتر ملکی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان اردبیل
–   جناب آقای موسوی لارگانی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان اصفهان
–   جناب آقای اکبریان، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان البرز
–  جناب آقای مهندس کاظم‎زاده، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان ایلام
–   جناب آقای خدری، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان بوشهر
–  جناب آقای دکتر عارف، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان تهران
–   سرکار خانم دکتر ربیعی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری
–   جناب آقای فلاحتی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی
–    جناب آقای مهندس بنایی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی
–   جناب آقای دکتر قوامی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی
–   جناب آقای ساعدی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان خوزستان
–   جناب آقای فریدون احمدی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان زنجان
–  جناب آقای دکتر همتی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان سمنان
–   جناب آقای دکتر امینی‎فرد، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان
–  جناب آقای دکتر مسعودی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان فارس
–   جناب آقای بابایی صالح، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان قزوین
–  جناب آقای دکتر لاریجانی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان قم
–   جناب آقای بیگلری، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان کردستان
–  جناب آقای دکتر امیری خامکانی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان کرمان
–   جناب آقای دکتر فلاحت‎پیشه رئیس محترم مجمع نمایندگان استان کرمانشاه
–  جناب آقای زارعی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویراحمد
–   جناب آقای مهندس کوسه غراوی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان گلستان
–   جناب آقای داداشی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان گیلان
–   جناب آقای رستمیان، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان لرستان
–  جناب آقای دکتر اسماعیلی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان مازندران
–   جناب آقای ابراهیمی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان مرکزی
–  جناب آقای دکترآشوری‎تازیانی، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان هرمزگان
–   جناب آقای دکتر مفتح، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان همدان
–  جناب آقای صباغیان، رئیس محترم مجمع نمایندگان استان یزد
–  جناب آقای محمودی شاه‎نشین، رئیس محترم مجمع نمایندگان شهرستان‏های استان تهران

دیدگاهتان را بنویسید