ژئودزیژئوماتیک

مراحل ثبت نام در سامانه سمت شهرداری تهران | موقعیت یابی آنی تهران

سامانه موقعیت یابی آنی تهران سمت شهرداری rtk
آموزش نقشه برداری آپسیس

مراحل ثبت نام در سامانه سمت شهرداری تهران | موقعیت یابی آنی تهران

برای ثبت نام در سامانه موقعیت یابی آنی تهران و برخورداری از سرویس های آنلاین و آفلاین آن مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد سایت سامانه سمت از طریق نشانی rtk .tehran.ir شوید. سپس از طریق انتخاب گزینه ورود وارد سایت rtkservices.tehran.ir شوید.

سامانه موقعیت یابی آنی تهران سمت شهرداری rtk
از منوی اصلی بالای سایت مطابق با شکل وارد قسمت ثبت نام شوید.

سامانه موقعیت یابی آنی تهران سمت شهرداری rtk
مطابق با شکل گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

سامانه موقعیت یابی آنی تهران سمت شهرداری rtk

بعد از کامل کردن تمامی فیلدهای ثبت نام، مطابق با شکل در صفحه بعد، روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید. لازم به ذکر است چنانچه نشانگر موس خود را بر روی دایره کوچک سمت راست هر کدام از فیلدها نگه دارید اطلاعاتی دریافت می کنید که به ثبت نام استاندارد شما کمک می کنند. همچنین در موقع پر کردن فرم ثبت نام، لطفا زبان انگلیسی را انتخاب و از حروف کوچک استفاده نمایید، ضمنا تاریخ تولد را به صورت کامل و به تاریخ هجری شمسی و کد ملی را با لحاظ خط تیره مانند نمونه های زیر تکمیل نمایید.

samt4

بعد از کلیک کردن روی دکمه ثبت نام، ایمیل اول سامانه با عنوان “SBC account successfully created” مبنی بر دریافت اطلاعات شما در سامانه و همچنین حاوی لینک “ورود به سامانه” برای شما ارسال می گردد.

چنانچه لینک موجود در ایمیل را در مرورگر سیستم خود کپی و باز نمایید. صفحه ای مطابق با شکل نمایش داده می شود که تکمیل دریافت اطلاعات ثبت نامی شما توسط سامانه سمت را اطلاع رسانی می نماید.

پس از بررسی اطلاعات کاربران و تایید نهایی توسط گروه سامانه سمت مطابق با شکل ایمیل دوم سامانه با عنوان “SBC account successfully confirmed” برای شما ارسال می گردد که شما را از تایید اطلاعات ثبت نامی و فعال شدن حساب کاربری به همراه نام کاربری و رمز عبور آن آگاه می نماید.

پس از فعال شدن سرویس های سامانه سمت برای حساب کاربری شما، مطابق با شکل ایمیل سوم سامانه با عنوان “Your subscription article is activated” حاوی اطلاعات بسته های فعال شده برای شما ارسال می شود.

 اکنون با انتخاب قسمت “ورود به سامانه” از منوی بالای سایت rtkservices.tehran.ir و ورود اطلاعات حساب کاربری خود شامل : نام کاربری و رمز عبور می توانید از سرویس ها و خدمات فعال شده برای حساب کاربری خود بهره مند گردید.

توصیه می گردد جهت استفاده بهینه از سرویس های “Rinex Download”، “Virtual Rinex Download” و “Computation” سامانه سمت، از فایلهای موجود در قسمت “راهنما” سایت نیز استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که با ورود اطلاعات حساب کاربری خود شامل: نام کاربری و رمز عبور و همچنین ورود اطلاعات مربوط به آدرس سرور شبکه و پورت مربوطه Port: 2101 ،IP: ۳۱٫۲۴٫۲۳۶٫۸ در گیرنده های GPS خود می توانید از سرویس “RTK” و دیگر خدمات شبکه نیز بهره مند گردید.

توصیه می گردد جهت استفاده بهینه از سرویس RTK و دیگر خدمات مربوط به گیرنده های GPS از قسمت “راهنمای نحوه اتصال گیرنده ها به سامانه سمت” استفاده نمایید.

برای دانلود مراحل ثبت نام در سامانه سمت شهرداری تهران | موقعیت یابی آنی تهران اینجا کلیک کنید.


منبع: سایت سامانه موقعیت یابی تهران (سمت)

 برای آشنایی، آموزش و چگونگی استفاده از سامانه های CORS به ویژه سامانه موقعیت یابی تهران می توانید از دوره های کار با دستگاه جی پی اس مدرسه آپسیس بهره مند شوید.

???

? معرفی دوره تئوری و عملی کار با دستگاه GPS + دوره آموزشی نرم افزار LGO

کار با دستگاه GPS

دوره کار با دستگاه GPS به صورت تئوری و عملی یکی از دوره های آموزشی نرم افزارهای تخصصی و تجهیزات نقشه برداری مدرسه آپسیس است و شامل سرفصل های مروری بر انواع روش های موقعیت یابی، سیستم های مختصات و سامانه های مکان یابی، آشنایی با اصطلاحات فنی جی پی اس و گیرنده های GPS/GNSS، نحوۀ استقرار و اتصال دستگاه، تنظیمات نرم افزار و ایجاد ارتباط بین گیرنده ها، برداشت Online RTK, RTK, Static و آموزش نرم افزار پردازش داده ها است.

?  معرفی دوره آموزشی نرم افزار LGO

با توسعه و پیشرفت روزافزون سامانه های تعیین موقعیت ماهواره ای، نرم افزارهای پردازش و تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای نیز رشد و توسعه یافته اند. از جمله این نرم افزارها، می توان به Leica Geo Office که توسط شرکت لایکا روانه بازار شده است اشاره نمود. LGO یکی از قدرتمندترین و کاربر پسندترین نرم افزارها در زمینه نقشه برداری و ژئوماتیک است که از انواع اندازه گیری ها و داده های توتال استیشن، ترازیاب و گیرنده های GNSS پشتیبانی می کند. LGO ابزاری است ایده آل برای نمایش، پردازش، کنترل کیفیت و بایگانی کردن داده های نقشه برداری.

سرفصل های دوره آموزشی نرم افزار LGO

۱٫ معرفی سیستم GPS
۲٫ معرفی روش های مختلف مشاهداتی با GPS
۳٫ آشنایی مقدماتی با محیط نرم افزار Leica Geo Office
۴٫ برنامه ریزی برای انجام مشاهدات با استفاده از نرم افزار Geo Office
۵٫ ساخت پروژه و آماده نمودن اطلاعات برای پردازش
۶٫ پردازش اطلاعات
۷٫٫ انجام یک پروژه عملی

برای ثبت نام کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید