اخبار ژئوماتیکژئوماتیکنقشه برداری

راهنمای نحوه ثبت نام و دریافت اشتراک رایگان در سامانه شمیم | اولین و بزرگترین شبکه RTK با پوشش ملی

شمیم
آموزش نقشه برداری آپسیس

برای ثبت نام در شمیم و برخورداری از سرویس های آنلاین و آفلاین آن مراحل زیر را انجام دهید (در حال حاضر ثبت نام و دریافت تصحیحات صرفا برای همکاران ثبتی مقدور می باشد و در آینده با نهایی شدن دستورالعمل های لازم، امکان دریافت تصحیحات توسط سایر افراد ذیصلاح  در سطح استان فراهم خواهد شد) :

۱٫ ابتدا وارد سایت شمیم از طریق نشانی Shamim.SSAA.ir شوید.

۲٫ سپس بر روی قسمت مدیریت کاربران کلیک نمائید.

۳٫ از منوی اصلی بالای سایت سمت راست قسمت Sing Up را کلیک نمائید.

۴٫ اطلاعات ثبت نام را در حالتی که صفحه کلید رایانه انگلیسی است، به دقت و با رعایت دقیق موارد زیر را تکمیل نمائید.

۴-۱٫ در قسمت User name* ، شماره ملی خود را بدون درج علامتهای –  و . . . و  صرفاً به صورت ۱۰ عدد پیوسته وارد نمائید. صفرهای سمت چپ شماره ملی نیز وارد شود (مثال ۰۰۶۴۷۰۵۸۹۴).

۴-۲٫ در قسمت Password* رمز عبور دلخواه را وارد نمائید و در قسمت Verify password* مجدداً آنرا تکرار نمائید. توجه فرمائید که بزرگی و یا کوچکی حروف موثر است.

۴-۳٫ نام خود را در فیلد First name*  (مثال  Reza) و نام فامیل را در فیلد Last name* (مثال  Parvin ) وارد نمائید.

۴-۴٫ در فیلد Company اطلاعات را به شرح زیر وارد نمائید.

 • در صورتیکه کارمند سازمان ثبت هستید صرفاً کد سه رقمی مشخصه واحد ثبتی (CMS) را با حروف بزرگ درج در ادامه حرف خط زیر ” _ ” و در ادامه سه حرف اول برند دستگاه (به عنوان مثال :لایکا LEI ، سپتنتریو SEP، تریمبل TRI، صوت SOU، جواد JAV)، در ادامه حرف خط زیر ” _ ”  و در ادامه شماره سریال دستگاه مورد استفاده را وارد نمائید (مثال برای حوزه ثبتی ساوجبلاغ در استان البرز و دستگاه مورد استفاده  سپتنتریو به شماره سریال ۷۸۹۴۵۶ باشد عبارت  ” V60_SEP_789456 ” را وارد نمائید).
 • در صورتیکه کارمند سازمان ثبت نیستید کد سه رقمی استانی که در آن فعالیت خواهید داشت را از جدول شماره ۱ انتخاب و در ادامه آن علامت خط زیر درج نموده و در ادامه آن
 • اگر عضو نظام مهندسی هستید عبارت NEZAM را در ادامه درج نمائید. به عنوان مثال اگر عضو نظام هستید و در تهران فعالیت دارید در فیلد Company عبارت ۱۰۰_NEZAM را وارد نمائید.
 • اگر از سوی یک سازمان یا ارگان دولتی معرفی شده اید در ادامه عبارت GOV را درج نمائید به عنوان مثال اگر از طرف یک سازمان دولتی معرفی شده و در استان البرز کار می کنید در فیلد عبارت V00_GOV را وارد نمائید.
 • اگر شامل موارد بالا نیستید در ادامه عبارت PRI را درج نمائید. در این صورت به عنوان مثال اگر در استان فارس مشغول کار هستید عبارت K00_PRI را در فیلد Company درج نمائید.

۴-۵٫ در فیلد تصویر کاربر:

 • اگر عضور نظام مهندسی هستید تصویر پروانه نظام مهندسی که با ۳۰۰ DPI اسکن شده است و حجم آن کمتر از ۸۰kb است، را  با فرمت jpeg درج نمائید.
 • اگر از سوی اداره / سازمان – دولتی معرفی شده است تصویر معرفی نامه را با ۳۰۰ DPI و حجم کمتر از ۸۰kb اسکن و با فرمت jpeg درج نمائید.
 • اگر کارمند سازمان ثبت هستید لزومی به درج تصویر نمی باشد.
 • اگر شخص حقیقی هستید و مشمول سه مورد بالا نمی باشید کارت ملی خود را با ۳۰۰DPI و حجم کمتر از ۸۰kb اسکن و درج نمائید.

۴-۶٫ در قسمت Mail*، آدرس پست الکترونیکی خود را بدقت وارد نمائید (مثال  RezaTaheri@yahoo.com).

۴-۷٫ در قسمت Language، انگلیسی را وارد نمائید.

۴-۸٫ در قسمت Mobile phone*، شماره همراه خود را بدقت وارد نمائید (مثال ۰۹۱۳۸۸۵۵۲۲۱).

۴-۹٫ در قسمت Device Name-Model*، نام دستگاه و سپس علامت دش (-) و در ادامه مدل دستگاه خود را بدقت وارد نمائید(مثال Leica-GS14) .

۴-۱۰٫ در صورتیکه کارمند سازمان ثبت هستید، در قسمت Device Serial Number* ، شماره سریال دستگاه خود را به دقت وارد نمائید(مثال  ۲۵۶۸۹). همکاران ثبتی در ورود اطلاعات نام و شماره سریال دستگاه دقت کافی معمول دارند زیرا در کنترل میزان بهره برداری از Rover های خریداری شده در سازمان ثبت اسناد از این اطلاعات استفاده می شود)

۴-۱۱٫ در صورتیکه معرفی شده دولتی هستید نام سازمان /ارگان دولتی، شماره نامه و تاریخ نامه را به دقت در سه  فیلدی که به این منظور در نظر گرفته شده است وارد نمائید.

۴-۱۲٫ در صورتیکه عضو نظام مهندسی هستید شماره پروانه نظام مهندسی را در فیلدی که به این منظور در نظرگرفته شده است وارد نمائید.

۴-۱۳٫ نام استان حوزه فعالیت را از جدول یک در فیلد نام استان وارد نمائید.

 • در حال حاضر فعال شدن کاربر همکاران ثبتی در شمیم با طی مراحل اداری انجام خواهد شد. و در آینده فعال شدن کاربری سایر متقاضیان، بر اساس دستورالعملی که در سایت ssaa.ir درج و اطلاع رسانی خواهد شد انجام می شود.
 • محصول استان عنوان شده از سوی کاربر پس از تائید اداره کل ثبت استان، فعال خواهد شد.

جدول شماره ۱ : کد سه رقمی استانها

کد استان نام استان
۳۰۰ آذربایجان شرقی
۴۰۰ آذربایجان غربی
S00 اردبیل
O00 اصفهان
V00 البرز
۸۰۰ ایلام
J00 بوشهر
۱۰۰ تهران
P00 چهارمحال و بختیاری
T00 خراسان جنوبی
I00 خراسان رضوی
U00 خراسان شمالی
۶۰۰ خوزستان
C00 زنجان
H00 سمنان
۹۰۰ سیستان و بلوچستان
K00 فارس
A00 قزوین
Q00 قم
B00 کردستان
۵۰۰ کرمان
۷۰۰ کرمانشاه
L00 کهکیلویه و بویر احمد
R00 گلستان
F00 گیلان
۲۰۰ لرستان
G00 مازندران
E00 مرکزی
M00 هرمزگان
D00 همدان
N00

یزد

 

دیدگاهتان را بنویسید