اخبار ژئوماتیکچارسوژئوماتیک

دانستنیهای آزمون TOEFL iBT

TOEFL,iBT,ETS
آموزش نقشه برداری آپسیس

آزمون The Test of English as a Foreign Language  از جمله مواردی است که شما برای ادامه تحصیل در خارج از  کشور به آن نیاز دارید. این آزمون توسط موسسه Educational Testing Service دانشگاه پرینستون برگزار می گردد. در آزمونTOEFL  اینترنتی (iBT) چهار مهارت خواندن (Reading)، گوش دادن (Listening)، صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) سنجیده می شود.

TOEFL

هر کدام از این مهارت ها ۳۰ نمره دارد که در مجموع حداکثر نمره اکتسابی ۱۲۰ است.

ArticleImage-100-en_table

بخش های آزمون:

مهارت اول که مورد سنجش قرار می گیرد مهارت خواندن شما است. در این بخش ۴۲ سوال تستی برای پاسخگویی به شما ارائه می گردد که شما باید ظرف مدت یک ساعت به سوالات پاسخ دهید.

مهارت دوم، شنیدن است. این بخش آزمون شامل دو قسمت است که در هر قسمت متن های صوتی پخش می گردد و هر قسمت شامل ۱۷ سوال است. مدت زمان پاسخگویی به سوالات هر قسمت ۱۰ دقیقه است که این زمان هنگامی که متن صوتی پخش میگردد متوقف می شود.

بعد از پایان این بخش زمان استراحت شماست به مدت ۱۰ دقیقه. این استراحت اجباریست بدین معنی که شما امکان ادامه آزمون را تا زمانی که ۱۰ دقیقه شما به پایان برسد، ندارید.

بعد از زمان استراحت، بخش Speaking شروع می شود. این بخش شامل ۶ سوال است. برای هر سوال متنی صوتی پخش می گردد. شما برای هر سوال ۳۰ ثانیه زمان برای آماده شدن و ۴۵ تا ۶۰ ثانیه برای پاسخگویی وقت دارید.

با پایان Speaking، بخش Writing شروع می شود. این بخش شامل دو قسمت ۲۰ دقیقه ای و ۳۰ دقیقه ای است. در قسمت اول ابتدا متنی نوشتاری را می بینید که پیرامون موضوع مورد نظر توضیحاتی را ارائه می دهد. سپس متنی صوتی پخش می گردد و بعد از آن شما ظرف مدت مقرر باید در مورد سوال پرسیده شده، متنی را بنویسید. بعد از پایان Writing اول، وارد Writing دوم می شوید. در این قسمت ظرف مدت ۳۰ دقیقه باید به سوالی که به صورت متنی نوشته شده در غالب انشا پاسخ دهید.

نتیجه آزمون معمولا ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از آزمون ارائه می گردد. نمره درخواستی از سوی دانشگاه ها متفاوت است و اگر بخواهیم به طور کلی آن را بیان کنیم در مورد رشته های فنی معمولا نمره ۸۰ تا ۱۰۰ و برای رشته های علوم انسانی نمره بالای ۱۰۰ مورد نیاز است.

نکته ۱: آزمون TOEFL   نمره منفی ندارد.

نکته ۲: برای هر قسمت Writing حداقل تعداد لغات در نظر گرفته شده است که شما باید متن خود را با توجه به تعداد لغات خواسته شده بنویسید. هرچقدر شما با لغات بیشتر و بهتری متن خود را بنویسید یعنی توانایی شما در پروراندن موضوع بهتر است و در کسب نمره بالاتر موثر خواهد بود.

نکته ۳: معمولا یکی از بخش های Reading یا Listening به صورتLong Format  ارائه می گردد به این معنی که مدت زمان بخش Reading به یک ساعت و ۲۰ دقیقه افزایش می یابد و تعداد سوالات آن بیشتر می شود و یا بخش Listening به جای ۲ قسمت، دارای ۳ قسمت ده دقیقه ای می شود.

نکته ۴: اگر در زمان مقرر نمره خود را به دانشگاه مورد نظرتان گزارش نکنید بعداز آن برای گزارش کردن نمره مستلزم پرداخت هزینه خواهید بود.

نمونه کارنامه TOEFL

toefl-score

دیدگاهتان را بنویسید