ژئوماتیکهیدروگرافی

Swathe Services برای آغاز USV جدید CEESCOPE USV را برگزیده است

هیدروگرافی
آموزش نقشه برداری آپسیس

Swathe Services برای آغاز USV جدید CEESCOPE USV را برگزیده است

Swathe Services | Truro, UK به تازگی آزمایش نخستین قایق نقشه برداری هدایت شونده از راه دور خود را که در همکاری با شریک محلی شان، MSDS Marine تولید شده است، آغاز نموده اند. USV قابل حمل از کلاس Inception یک وسیله نقلیه نقشه برداری هیدروگرافی حرفه ای است که قادر به انجام عملیات با یک یا چند پرتو است. هدف اصلی در طراحی قایق با بدنه آلومینیومی مستحکم و موتورهای دوتایی مقاوم در برابر علف های هرز، پدید آوردن بیشترین سطح سادگی و کارایی با کمترین پیچیدگی ممکن است و هزینه های غالباً پنهان مالکیت یک USV را حذف می کند. Inception USV، با اجزای ضروی قابل تعویض و توان باتری در دسترس، برای نقشه بردارانی مناسب است که نمی خواهند نقشه برداری هیدروگرافی را در کنار یک پروژه علمی USV انجام دهند. به سادگی آن را راه اندازی کنید، دکمه روشن را بفشارید و نقشه برداری را آغاز کنید.

Swathe برای حفظ فلسفه طراحی کلی خود مبنی بر “کمتر بیشتر است”، CEE HydroSysytems CEESCOPE-USV را به عنوان یک بسته کامل اداره کننده داده های نقشه برداری تک پرتوی برای وسایل نقلیه Inception خود برگزیده است. Inception با در اختیار داشتن تعیین موقعیت RTK GNSS با دقت سانتیمتر، اکوساندر دو کاناله، اداره داده ها و فاصله سنجی برد بلند در یک واحد ضد آب فشرده، بر سادگی عملیات که از طریق بکارگیری سیستم داده ای CEE بیشتر شده است، متمرکز شده است. در حالیکه دیگر USVها ممکن است بر چندین مولفه به هم پیوسته، اتصالات کابلی متعدد و رابط های کاربری داده ای تکیه داشته باشند که نیازمند مدیریت دقیق است، Inception USV به سادگی با روشن کردن CEESCOPE USV و ایستگاه مبنای ساحلی عمل کرده و داده ها فوراً روی کامپیوتر نقشه برداری در ساحل در دسترس خواهند بود. با بکارگیری نرم افزار اخذ داده های هیدروگرافی و ناوبری نظیر HYPACK و یا Hydromagic، تمامی انواع داده شامل نماهای echo envelope با کیفیت بالا بطور آنی و با داده های خروجی  CEESCOPE با برچسب زمانی ۱ pps در دسترس خواهند بود و از تاخیر فاصله سنجی رادیویی به طور کامل اجتناب می شود. اگرچه رویکرد Swathe Services تولید یک بسته ساده و با قابلیت بکارگیری آسان بود، این به معنای عملکرد ابتدایی سونار نیست. با در اختیار داشتن یک اکو ساندر دو کاناله ۲۰ هرتزی با ۳۲۰۰ نمونه پژواک نگاری، RTK GNSS 20 هرتزی، و قابلیت اضافه شدن اسکن جانبی و تهیه آنی ویدئو از طریق لینک داده ای منفرد، نقشه برداران امکان دست یابی به قابلیت های تک پرتوی معادل و یا حتی بهتر از تجهیزات تک پرتوی در قایق های دارای سرنشنین را خواهند داشت.

Inception USV به عنوان یک سکوی ماژولار طراحی شده است و  هدف آن ارائه اجزای نقشه برداری “محبوس” که در صورت نیاز امکان بکارگیری در جای دیگر و روی سایر وسایل نقلیه را ندارند، با قیمت پایین و یا بدون دریافت هزینه اضافی است. با این هدف، CEESCOPE-USV یک گزینه مناسب و کامل است. تنها کافیست تا بند اکوساندر را باز کنید و آن آماده نقشه برداری روی یک قایق دارای سرنشین و یا هر قایق شخصی خواهد بود.

منبع: ceehydrosystems.com

دیدگاهتان را بنویسید