ژئوماتیکسنجش از دور

OGC به دنبال نظرات عمومی در ارتباط با گروه کاری سکوی بهره برداری جدید EO است

OGC به دنبال نظرات عمومی در ارتباط با گروه کاری سکوی بهره برداری جدید EO است
آموزش نقشه برداری آپسیس

OGC به دنبال نظرات عمومی در ارتباط با گروه کاری سکوی بهره برداری جدید EO است

کنسرسیوم مکانی باز (OGC) به دنبال نظرات در ارتباط با منشور پیش نویس گروه کاری سکوی بهره برداری مشاهده زمین پیشنهادی خود (DWG) است. داده های مشاهده زمین (EO) اخذ شده توسط ماهواره ها همواره دارای اهمیت بوده اند. اگرچه، تعداد همواره رو به رشد ماهواره های اخذ کننده داده های دارای قدرت تفکیک طیفی و مکانی بالاتر به معنای آن است که مشتریان باید برای دسترسی به داده های EO باید هر روز داده های بیشتری را دانلود کنند و حتی زیرساخت داخلی IT نیز با مدیریت این حجم از داده ها با مشکل مواجه خواهد بود. بنابراین، انگیزه ایجاد سکوهای قابل دسترسی از طریق وب و مبتنی بر ابر، برای دسترسی و تحلیل داده های EO در حال پرواز، در سال های اخیر بیشتر شده است.

این انگیزه به معنای آن است که سکوهای بهره برداری EO مبتنی بر ابر بسیاری بصورت مستقل توسط سازمان های عمومی و شرکت های تجاری ایجاد شده اند. اگرچه، این توسعه مستقل مانع از همکاری متقابل آنها شده است. قدم بعدی در این انقلاب بهره برداری داده ای، ارتباط این سکوها با هم و ایجاد یک زیست بوم است که در آن هر سکو قادر به ارائه خدمات خود در اجرای موارد کاربردی پیچیده تر است.

به عنوان مثال، یک دانشمند که به ارزیابی تغییرات اقلیمی می پردازد ممکن است به داده هایی از چندین تامین کننده داده، از شاخص های گیاهی تا پیش بینی مدل های پیش بینی بارش باران و بیشتر، برای پاسخ به یک سوال تحقیقاتی نیاز داشته باشد. المان های استاندارد شده در سکوهای مشاهده زمین می توانند رابط منفردی را برای این محققان در زمینه تغییرات اقلیمی پدید آورند که در آن هر “ابر” در پس زمینه با دیگران به گفتگو پرداخته، داده ها، اپلیکیشن ها، ابزارها و خدمات را به اشتراک بگذارند تا یک نتیجه نهایی تولید شود.

در حقیقت، سکوهای بهره برداری ESA EO برای به اشتراک گذاری آنی مجموعه ای معمول از قابلیت های پخته و بالغ برای استاندارد سازی ساخته شده اند:

  • تامین داده
  • تصویر ساختن و تحلیل اطلاعات
  • پردازش داده ها؛ و
  • اعتبارسنجی کاربران، اعطای مجوز و حسابداری.

این گروه کاری ارائه دهندگان خدمات و فناوری در حوزه سکوهای بهره برداری داده های مشاهدات زمینی را گرد هم خواهد آورد تا یک چارچوب استاندارد شده برای رابط های کاربری سکوها که آنها را برای این مجموعه معمول از قابلیت ها یکسان و هماهنگ می کند، را تعریف نمایند.

منشور پیش نویس سکوی بهره برداری مشاهدات زمین DWG برای بررسی و ارائه نظرات در پورتال OGC در دسترس است. نظرات تا ۳۰ می ۲۰۱۸ قابل ارائه بوده و باید از طریق روش ارائه شده در آدرس www.opengeospatial.org/standards/requests/168 ثبت شوند.

نگاهی به صفحات گروه کاری OGC و گروه کاری استانداردها بیندازید تا با دیگر فعالیت های استاندارد فعلی در OGC بیشتر آشنا شوید. در حال حاضر تاکید بسیاری بر موضوعات مرتبط با اینترنت اشیا، شهرهای هوشمند، سامانه های بدون سرنشین هوانوردی (پهپادها)، داده های عظیم، داده های مرتبط، واکنش در هنگام بروز بلایای طبیعی، دریانوردی و غیره وجود دارد.

منبع: gim-international.com

دیدگاهتان را بنویسید