ژئوماتیکفتوگرامتری

Delair؛ پهپاد نقشه برداری از پهنه های وسیع را رونمایی می کند

پهپاد نقشه برداری UX11 از کمپانی DelAir
آموزش نقشه برداری آپسیس

Delair؛ پهپاد نقشه برداری از پهنه های وسیع را رونمایی می کند

شرکت تجاری سازنده­ پهپاد Delair یک وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشنین حرفه ای (UAV) را برای تصویربرداری هوایی در کلاس نقشه برداری معرفی نموده است.

UX11 یک UAV کوچک با بال­ های ثابت است که یک سامانه قدرتمند و یکپارچه­ همراه، سنجنده­ های کلاس صنعتی، دامنه­ ارتباطی نامحدود و تعیین موقعیت در سطح سانتیمتر PPK را ترکیب می کند. این پهپاد به قدرت محاسباتی کافی نیز تجهیز شده تا به صورت به هنگام (آنی – real-time) به عکس ­ها دسترسی یافته، آنها را پردازش نموده، و سپس به متصدی مربوطه ارسال نماید.

پهپاد نقشه برداری UX11 از کمپانی DelAirپهپاد نقشه برداری UX11 از کمپانی DelAir

بر مبنای ادعای شرکت، این دستگاه بررسی ­های کیفی (نظیر تشخیص تاری و یا بررسی ­های مربوط به هم پوشانی) را روی تصاویر برای کمک به اطمینان از دریافت داده ­های با کیفیت توسط متصدی (اپراتور)، انجام خواهد داد.

سامانه ارتباط اضافی UX11 شامل یک خط دید رادیوئی اختصاصی و یک اتصال ۳G/4G میان ایستگاه کنترل زمینی و UAV است که از یک طرح از پیش پرداخت شده­ ماشین به ماشین استفاده می کند.

با تکیه بر تجربه­ Delair در انجام عملیات ­های فراتر از خط دید (BVLOS) از سال ۲۰۱۲، UX11 آماده­ انجام پروازهای BVLOS با دامنه­ نامحدود بوده و سطح نوینی از امنیت را با این مسیر ارتباطی ارائه می ­دهد.

UX11 سبک و فوق­ العاده پایدار است، به آسانی  به صورت دوش پرتاب به پرواز در می ­آید و دقیقاً در محل از پیش مشخص شده که بوسیله فناوری اندازه­ گیری فاصله برنامه­ ریزی شده است فرود می­ آید. این شرکت مدعی است که نرم ­افزار اندرویدی جدید و کاربر پسند برنامه ­ریزی مأموریت پهپاد، امکانات خلاقانه ­ای نظیر پشتیبانی بازخورد دوربین در حین پرواز و بازبینی داده­ ها به صورت زنده را به رخ می ­کشد.

UX11 که برای یاری رسانی به متخصصین در حوزه­ های نقشه برداری، GIS و بهینه­ ساختن سطح پوشش در هر پرواز ساخته شده است، قابلیت پرواز به مدت ۵۹ دقیقه، با بهترین خصوصیات قدرت تفکیکی و پوشش در کلاس خود، برای پروازهای انجام شده در ارتفاع ۱۲۲ متر (۴۰۰ فوت) بالاتر از سطح زمین، را دارد. UX11 از ژانویه­ ۲۰۱۸ از طریق شبکه­ توزیع جهانی Delair برای خریداران در دسترس خواهد بود.

UX11 محصولی است که برای اخذ داده عرضه شده است، این داده­ ها امکان تکمیل شدن توسط برنامه­ های نرم­ افزاری تحلیلی و پردازشی، به منظور حل طیف وسیعی از مسائل در کاربردهای تجاری را دارند. کاربران در حوزه­ علوم مکانی می ­توانند مدل­ های ۲ بعدی و ۳ بعدی را ایجاد نموده و مقاطع ارتفاعی، خطوط میزان، وضعیت شیب و برآوردهای حجمی را با دقت و قدرت تفکیک بسیار بالا، با استفاده از داده­ های کینماتیکی پس پردازش شده و نقاط کنترل زمینی، تولید کنند.

منبع: gpsworld

دوره آموزشی پهپاد فتوگرامتری

برای ثبت نام کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید