ژئوماتیکهیدروگرافی

CEE HydroSystems USA قایق های ARC را به آب شناسان ایالت کالیفرنیا ارائه می دهد

قایق هیدروگرافی
آموزش نقشه برداری آپسیس

CEE HydroSystems USA قایق های ARC را به آب شناسان ایالت کالیفرنیا ارائه می دهد

آب شناسان دپارتمان منابع آب کالیفرنیا که در Red Bluff و Sacramento واقع شده است، قابلیت های نقشه برداری بدون نیاز به کاربر انسانی خود را با تهیه چند قایق ARC که به CEE HydroSystems USA برای بکارگیری با Sontek M9 و تجهیزات Teledyne RD RiverPro ADCP مجهز شده اند، بنا می سازند. برای انجام ارزیابی های مرتبط با سرعت آب و دبی رودخانه ها در جایی که دسترسی قایق های دارای سرنشین به آنها غیر ممکن است، نظیر مقابل سازه  سدها، و یا جایی که ایمنی چالش اصلی محسوب می شود، نظیر اندازه گیری ها در خلال سیلاب، قایق های ARC یک راه ایده آل برای دست یابی به اندازه گیری داده ها با کیفیت بالا را ارائه می دهند. در حالات و موقعیت های اندازه گیری ساده تر، بکارگیری یک وسیله نقلیه هدایت شونده از راه دور زمان آماده سازی را کاهش داده و می تواند موجب افزایش تعداد سایت های مورد بازدید قرار گرفته در یک روز کاری شود. حتی اندازه گیری های معمول پل که به طور سنتی از طریق قایق ها و طناب های دارای گره های مساوی انجام می شوند نیز با تغییر روش به قایق هدایت شونده از راه دور بهبود می یابند، چرا که مقاطع می توانند در بالا دست پل برداشت شده و کیفیت داده ها از طریق حذف جریان های مزاحم جدی ایجاد شده توسط پایه های پل بهتر می شوند.

پس از یک نمایش میدانی پیشتر انجام شده توسط CEE HydroSysytems در رودخانه Sacramento در سال ۲۰۱۷، کارکنان DWR که با قایق های ADCP هدایت شونده از راه دور آشنا بودند، از مشاهده طراحی هوشمندانه و سازه مستحکم منحصر به فرد این وسیله نقلیه شگفت زده شدند. قایق های ARC که با هدف تهیه پروفیل از مقطع رودخانه با پروانه های ثابت و هدایت سکان بطور مستقل طراحی شده است، می توانند بطور کارا در راستای عمود بر جریان رودخانه حتی زمانی که آب با سرعت بسیار کم در حال حرکت است، هدایت شوند. برای اندازه گیری های با سرعت بسیار بالا، شکل بدنه در پیچ ها کاملاً شناور مانده و پوششی ضد آب مناسب سفرهای دریایی استثنایی دارد تا از  متشنج شدن اعصاب راهبر در آب های سریع و متلاطم اجتناب گردد! بخش هلالی جدا شونده به حمل و نقل قایق کمک کرده و شیوه تعویض باتری برای کاربران آشنا با دیگر قایق های RC واضح و مشخص است.

قایق هیدروگرافی

قایق ARC پس از انجام کالیبراسیون کلی قطب نمای ADCP آماده بکارگیری است. تیغه های فولادی ضد زنگ به قایق اجازه راه اندازی در مناطق غیر ایده آل بدون وارد آمدن هرگونه خسارت به پروانه ها و سیستم هدایت را فراهم می آورد. نخاله های سطحی خصوصاً در هنگام انجام اندازه گیری ها در نواحی سیلابی از سر راه پروانه ها کنار زده می شوند و فضای مناسب میان پروانه ها و حفاظ فلزی خطرات ناشی از گیر افتادن در گیاهان را کاهش می دهد. قایق های ARC در همکاری با یک آژانس پایش آبهای ملی و با بیشترین دقت در ارتباط با هر شیئی موثر بر کیفیت داده ها طراحی شده است. بنابراین، شکل بدنه بطور خاص برای کمینه ساختن تزاحم جریان های سطحی طراحی شده و سیستم های الکتریکی با دقت بسیار طراحی و سیم پیچی شده اند تا انحراف قطب نمای ADCP را در سطح پایینی حفظ نمایند.

قایق هیدروگرافی

قایق هیدروگرافی

Sontek M9 نصب شده روی قایق های ARC در Red Bluff و Sacramento از یک راه حل GPS تفاضلی محلی پایه برای تعیین موقعیت نسبی دقیق در طول انجام اندازه گیری ها استفاده می کنند و این اثری بر عملکرد قایق RC ندارد.

گیرنده GPS

رادیوی داخلی ۲٫۴ گیگاهرتزی بلوتوث در برداشت کننده پروفیل های DOPLER داده های اندازه گیری شده را به یک کامپیوتر در ساحل که نرم افزار اخذ داده ها را اجرا می کند ارسال می کند. برای دست یابی به عملکرد بلند مدت بدون اشکال، آنتن خارجی با گین بالا ممکن است روی قایق ARC نصب شود تا توان سیگنال ارسال شده را بیشینه نماید. عملکرد قایق ARC را مشاهده نمایید:

قایق ARC تولید شده توسط مهندسان ساحلی و کارشناسان مدل سازی در HR Wallingford یک قایق نقشه برداری هدایت شونده از راه دور با عملکرد فوق العاده، مستحکم، و بسیار مدبرانه است که در آغاز برای اندازه گیری دبی رودخانه ها در هنگام وقوع سیلاب با استفاده از اندازه گیرنده های پروفیل جریان DOPLER آکوستیک (ADCPها) طراحی شده بود. CEE HydroSysytems علاوه بر فروش CEE-USV، قایق ARC بطور خاص مناسب شده برای نقشه برداری های هیدروگرافی بدون دخالت انسان با اکوساندرهای تک پرتوی و GNSS، خدمات فروش و پشتیبانی قایق های ARC پایه را نیز به کاربران در آمریکا و استرالیا عرضه می دارد.

منبع: ceehydrosystems.com

دیدگاهتان را بنویسید