ژئوماتیکهیدروگرافی

CEE HydroSystems از پروژه Ayeyarwady River در میانمار حمایت می کند

هیدروگرافی
آموزش نقشه برداری آپسیس

CEE HydroSystems از پروژه Ayeyarwady River در میانمار حمایت می کند

در اکتبر ۲۰۱۷، CEE HydroSystems در پیوند با شرکت محلی International Geomatic Services اکو ساندر نقشه برداری هیدروگرافی تک پرتوی “یکپارچه” RTK CEESCOPE را به همراه نرم افزار HYPACK MAX برای پروژه مدیریت حوضه آبریز رودخانه Ayeyarwady در میانمار عرضه داشته است. این یک پروژه عظیم با سرمایه تامین شده توسط بانک جهانی است که برای نقشه برداری از رودخانه و شاخه های آن در در طول چندین سال برای پشتیبانی از توسعه اقتصادی منطقه صورت گرفته است. فاز اول این پروژه در بردارنده نقشه برداری از ۲۰۰ کیلومتر (۱۲۵ مایل) از طول رودخانه از Mandalay جنوبی تا Bagon خواهد بود.

هیدروگرافی

دو قایق ساخته شده محلی (۸ متری) که هریک متناسب با ویژگی های اکو ساندر CEESCOPE مناسب سازی شده بودند، در بردارنده یک Trimble RTK GNSS داخلی بوده و با کامپیوترهای Toghbook و یک نمایشگر سکان دار از راه دور جفت شده است. ماژول های اکسس پوینت وای فای CEELINK-R شرکت HydroSystems بکارگرفته شده اند تا به نقشه برداران امکان دسترسی به داده های نقشه برداری از کامپیوترهای متعدد روی قایق های نقشه برداری و حتی بطور همزمان از روی ساحل را ارائه دهند. این تجهیزات با در نظر داشتن اصل انعطاف پذیری برای پروژه های آتی نقشه برداری با قایق های دیگر نصب شده اند، قابلیت جابجایی فوق العاده ارائه شده توسط روش CEESCOPE یک المان کلیدی در انتخاب تجهیزات برای این پروژه بوده است. بکارگیری سیستم نصب مبدل قایق های کوچک CEE امکان انتقال ساده تمام پروسه نقشه برداری را به دیگر قایق ها در صورت بروز نیازهای آتی فراهم می آورد.

هیدروگرافی

آموزش های تئوری و عملی قابلیت های سیستم توسط کارمندان CEE HydroSysytems در دفتر CEE در سیدنی استرالیا انجام گرفت. آموزش های عملی بر اخذ داده های خام با کیفیت بالا از طریق CEESCOPEهای دو کاناله ۲۰۰ و ۳۳ کیلوهرتزی تمرکز داشتند. آموزش در یک بازه ده روزه انجام پذیرفته و در بردارنده بکارگیری خاص CEESCOPEها، HYPACK MAX و بطور کلی جنبه های کاربردی نقشه برداری هیدروگرافی بود. ما به دنبال انجام یک رشته عملیات موفق نقشه برداری در میانمار هستیم.

منبع: ceehydrosystems.com

دیدگاهتان را بنویسید