ژئوماتیکفتوگرامتری

۵ نکته ای که در هنگام راه اندازی عملیات پهپادی درون سازمان خود باید در نظر داشته باشید

نقشه برداری با پهپاد
آموزش نقشه برداری آپسیس

۵ نکته ای که در هنگام راه اندازی عملیات پهپادی درون سازمان خود باید در نظر داشته باشید

درس هایی که در خلال کمک به شرکت های بزرگ و کوچک برای به پرواز درآوردن پهپادهایشان آموختیم

۲۰۱۷ سال پرچمداری پهپادها بوده است. احتمالاً اینطور به نظر می رسد که به هر طرف که سر می چرخانید، یک شرکت جدید در صنعت خود را می بینید که وارد بازی بکارگیری پهپادها شده است. نقشه برداری پهپادی در مقایسه با روش هاس سنتی اخذ داده ها، بطور متوسط تا سه برابر در زمان و هزینه ها صرفه جویی میکنند. با در دست داشتن چنین نتایجی، احتمالاً شما نیز به فکر راه اندازی یک برنامه پهپادی در شرکت خود افتاده اید.

ولی اگر می خواهید این کار را بکنید، باید درست انجامش دهید. احتمالاً پیش از شروع سوالاتی نیز خواهید داشت. از کجا شروع کنم؟ چه چیزهایی را باید در نظر داشته باشم؟ با چه ریسک هایی مواجه خواهم شد؟ برای شروع سفر پهپادی شما و همراه کردن بقیه شرکت، اینجا به پنج نکته ای که باید پیش از راه اندازی عملیات پهپادی درون سازمان تان در نظر داشته باشید اشاره می کنیم.

نقشه برداری با پهپاد

۱٫ یک برنامه کاربردی واضح برای تیم خرید شرکت تان ترسیم کنید

ممکن است شما بدانید که پهپادها کارایی را افزایش داده، هزینه ها را کم کرده و باعث بالا رفتن بازدهی می شوند، اما آیا مدیران ارشدتان هم همین طور فکر می کنند؟ فرقی نمی کند که چقدر در مورد پهپادها هیجان زده باشید، اگر شما قادر به متقاعد نمودن شرکت تان برای پشتیبانی از تلاش هایتان نباشید، این هیچ فایده ای نخواهد داشت.

همانگونه که به دنبال ایجاد یک تیم اجرایی برای خرید هستید، آماده مواجهه با تردیدها و موانع نیز باشید. هدف شما پاسخ دادن به سوالات آنها پیش از آن است که حتی شانس پرسیده شدن پیدا کنند. برای کمینه ساختن واکنش های منفی، یک برنامه عملیاتی کامل و مدبرانه را آماده داشته باشید.

برنامه کاربردی پهپادی تان باید در بر دارنده موارد زیر باشد:

  • با قدم های کوچک و اثبات مفاهیم شروع کنید
  • شانس های فوری و دارای بالاترین نرخ بازگشت را بیابید
  • روی خروجی کسب و کار متمرکز شوید و تنها به به بخش های هیجان انگیز مرتبط با این فناوری نپردازید
  • معیارهایی برای سنجش میزان موفقیت طراحی کنید
  • یک برنامه مدیریت داده نیز داشته باشید
  • ورودی ها را از سهامداران کلیدی جمع آوری کنید

نقشه برداری با پهپاد

۲٫ قوانین را درک کنید

قوانین پهپادهای تجاری مرسوم در سطح جهان،  بکارگیری UAVها در کاربردهای عملیاتی شما را ساده تر کرده اند، اما هنوز مجوزها و قوانین مربوط به فضای هوایی وجود دارند و باید آنها را رعایت نمود. اگر زمانی را به فهمیدن این قوانین اختصاص دهید خود را از شر سر درد و تماس های مراجع قانونی خلاص کرده اید.

خودتان را با چارچوب قوانین موجود برای به پرواز در آوردن پهپادهای تجاری در منطقه خود آشنا کنید. اگر در آمریکا هستید، به مشاوره بخش ۱۰۷ قوانین FAA و همراهی گواهینامه ملزومات راهبری نیاز دارید.

۳٫ یک تیم قوی بسازید

ممکن است کارتان را تنها با یک پهپاد در یک سایت کاری شروع کنید، ولی این احتمال وجود دارد که در دراز مدت برنامه تان کوچک باقی نماند. زمانی که وقت توسعه فرا رسید، با ساختن یک گروه پهپادی قوی و اختصاص وظایف و مسئولیت های شفاف، بابت بزرگ شدن دردی را تحمل نخواهید کرد.

اینها برخی وظایف و نقش های کلیدی ای هستند که دیده ایم مشتریان مان در هنگام راه اندازی برنامه هایشان افرادی را برای انجام آنها استخدام می کنند:

راهبر ارشد و هماهنگ کننده عملیات های پهپادی (Chief Pilot and UAV Operations Coordinator): این نقش بر راه اندازی نظارت می کند، استراتژی ها را تدوین کرده، و برنامه را مدیریت می نماید. در حالیکه ممکن است انتخاب شما عقد قرارداد با سایر افراد در گروه باشد، توصیه ما این است که یک فرد درون سازمانتان را برای هدایت برنامه پهپادی تان استخدام نمایید.

راهبران (Pilots): راهبران را می توان از داخل سازمان و یا بیرون آن بکار گرفت. آنها مسئول جمع آوری داده های پهپادی در سایت و ارائه نتایج به گروه هستند. کتاب الکترونیکی ما در بردارنده بحثی ریشه ای در ارتباط با عقد قرارداد خارجی و یا استخدام راهبران پهپاد درون سازمانی است.

تحلیل گر داده های پهپادی (Drone Data Analyst): به افرادی نیاز خواهید داشت که داده های شما را مدیریت و تحلیل نموده و ضمن پدید آوردن بینش صحیح، کشفیاتی را انجام دهند. این باید فردی از درون سازمانتان که با چالش های صنعت شما آشنا بوده و قادر به یاری رساندن به گروه برای به کار گرفتن تمام این داده ها است، باشد.

نقشه برداری با پهپاد

۴٫ با بکارگیری روش های ایمنی، آموزش و بیمه، ریسک را کمینه کنید

مشکلات بسیاری در مسیر بکارگیری پهپادها در محل کار وجود دارند. شما نیاز خواهید داشت تا قدم های لازم برای کاهش ریسک را برداشته و هر آنچه که برای پدید آوردن یک محیط ایمن برای رشد و ترقی برنامه لازم است را به انجام برسانید.

معاهدات ایمنی نوشته شده را برقرار سازید: برای بالاتر بردن کاربردهای این معاهدات، اطمینان حاصل کنید که ساده و قابل تکرار شدن هستند. به کارمندانتان در ارتباط با ریسک های بالقوه به پرواز درآوردن پهپادها آگاهی داده و مطمئن شوید تمامی کارمندان در تمام سطوح سازمانی با شما همراهند.

یک بیمه مناسب برای ناوگان پهپادیتان خریداری کنید: دو نوع بیمه وجود دارند که باید آنها را در نظر داشته باشید: بدنه و مسئولیت. بیمه مسئولیت یک نیاز قطعی است. بیمه بدنه، معمولاً جدای از پوشش مسئولیت است و بطور خاص در صورتی که یک سیستم گرانتر نظیر DJI Inspire یا سری Matrice را بکار می گیرید، دارای اهمیت است.

روی یک برنامه آموزشی برای گروهتان سرمایه گذاری کنید: توصیه ما کار کردن با DARTdrones که یک برنامه مشاوره ای و آموزشی پیشرو در این صنعت هستند، است. DARTdrones قادر به فراهم آوردن بسته های آموزشی برای هر گروهی هستند.

نقشه برداری با پهپاد

۵٫ در ارتباط با نرم افزار و سخت افزار پهپاد مطالعه و تحقیق کنید

انتخاب زودهنگام راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری مناسب برای پرهیز از تعویض استراتژی و معرفی یک روند کاری جدید در گروه در زمان توسعه کار، مهم است. انتخاب های بی شماری پیش روی شما هستند، بنابراین بهتر است موارد زیر را در هنگام خرید در خاطر داشته باشید:

پهپادی را خریداری کنید که مورد کاری شما را پشتیبانی کند: صنعت، شرایط متوسط پروازی و هدف از نقشه برداری را پیش از خرید در نظر بگیرید.

حواستان به بودجه تان باشد: در بسیاری از موارد، برای کسب نتایج عالی نیازی به خرید گرانترین مدل موجود در بازار ندارید.

معمولاً جدیدترها بهترند: برای کارآیی بیشتر، ترکیبات نرم افزاری بیشتر و تجربه کاربری بهتر روی مدل های پهپادی جدیدتر سرمایه گذاری کنید.

بهترین رده نرم افزاری را انتخاب کنید: برای کسب نتایج مورد نیازتان، یک راه حل فناوری کامل و گسترده مثل DroneDeploy را برگزینید. در ارتباط با APIهای قدرتمند ما که حالا در دسترس مشتریان تجاری هستند، بپرسید.

کتاب الکترونیکی کامل ما را دانلود نمایید تا در ارتباط با راه اندازی عملیات های پهپادی، شامل بحث ریشه ای در مورد سخت افزار پهپادها، قوانین و ضوابط، مزایا و ریسک های مرتبط با عقد قرارداد با راهبران پهپاد خارج از سازمانتان بیشتر بدانید.

منبع: blog.dronedeploy.com

دوره آموزش پرواز و پردازش تصاویر پهپاد فتوگرامتری

دیدگاهتان را بنویسید