ژئوماتیکفتوگرامتری

چگونه یک کسب و کار پهپادی جدید را راه اندازی کنیم

کسب و کار پهپادی
آموزش نقشه برداری آپسیس

چگونه یک کسب و کار پهپادی جدید را راه اندازی کنیم

ارائه دهندگان خدمات پهپادی توصیه و تجربیات خود را به اشتراک می گذارند

نوشته شده توسط Anya Lamb، مدیر مارکتینگ @DroneDeploy

از همه شما که به وبینار این هفته ما در ارتباط با “راه اندازی یک کسب و کار پهپادی جدید” پیوسته اید تشکر می کنیم، و به سخنرانان این وبینار Chris Courtney نایب رئیس عملیات پروازی شرکت Measure، Ed Schmalfeld از شرکت Dragonfly AeroSolutions و Justin Moore از Airborne Aerial Photography خوش آمد می گوییم. این یک برنامه یک ساعته فشرده به همراه ارائه توصیه ها و اطلاعات بود و امیدواریم این برنامه برای شما مفید و آموزنده بوده باشد.

وبینار را از دست دادید؟ فایل ضبط شده را در اینجا ببینید.

Chris، Ed و Justin افکار و تجربیات خود را در ارتباط با موضوعات گوناگون حول راه اندازی یک کسب و کار پهپادی موفق، از مقررات تطبیقی و بیمه، تا اداره کسب و کار، بازاریابی و قیمت گذاری خدمات، با شرکت کنندگان در وبینار به اشتراگ گذاشتند.

اول ایمنی! (و پیروی از آن)

تمام سخنرانان ما بر اهمیت حفظ ایمنی در عملیات اجرایی، نه تنها در جهت ایمنی عمومی، بلکه برای حفظ خوشنامی کسب و کار و بطورکلی این صنعت، تاکید نمودند.

Ed گفت: “اگر این کار را بصورت ایمن انجام ندهید، یا حادثه ای برای شما اتفاق بیفتد، بیش از این کاری به شما ارجاع نخواهد شد. جنبه ایمنی کار اولین چیزی است که در هنگام وارد شدن به این کسب و کار باید در نظر بگیرید.”

Chris Courtney وبینار را با مرور قانون بخش ۱۰۷ اداره فدرال هوانوردی FAA که عملیات پهپادهای تجاری را در آمریکا تحت کنترل دارد، آغاز نمود و به برخی نکات اشاره کرد. او گفت، راهبران دارای گواهینامه بخش ۱۰۷ که قصد در خواست قوانین اغماضی را دارند، باید از طریق وبسایت FAA اقدام کنند.

“اگر فکر می کنید برای هماهنگی عملیات خود می توانید با برج مراقبت تماس بگیرید، باید بدانید که به آنها راهنمایی هایی شده است که به شما بگویند که باید از طریق وبسایت FAA درخواست اغماض بدهید.” او آمار جالبی در ارتباط با درخواست های اغماض ثبت شده و آنهایی که پذیرفته شده اند، را نیز ارائه نمود.

یک نکته دیگر: مطمئن باشید که در حین انجام پرواز اسناد مربوطه را همراه دارید.

“افراد ما با پوششی که در بردارنده گواهینامه های لازم، بیمه و هر سند مورد نیاز دیگر که به مجریان قانون نشان می دهد که آنها قانوناً اجازه دارند تا آنجا باشند، در محل کار حاضر می شوند.” Chris Courtney از شرکت Measure

کسب و کار خود را آماده موفقیت کنید

چیزهایی بیش از خرید پهپاد و دریافت گواهینامه بخش ۱۰۷ برای آغاز یک کسب و کار خدمات پهپادی مورد نیاز است. Ed Schmalfeld از شرکت Dragonfly AeroSolutions به بحث در مورد اجزای لازم برای استقرار یک کسب و کار پهپادی پرداخت و توصیه هایی برای کسانی که به تازگی کار را شروع کرده اند، را ارائه نمود.

“اگر شما کسب و کار خود را کوچک اداره می کنید، این برای شما بسیار سخت خواهد بود تا رشد کنید و موفق شوید. اگر کارها را به نحوی اغاز کنید که شرکت های بزرگ رسمی می کنند، هرگاه در مسیر رشد و موفقیت قرار گرفتید، با آن همراه خواهید شد، چرا که قبلاً قطعات آنرا به درستی در جای خود گذاشته اید.” Ed Schmalfeld از Dragonfly AeroSolutions

مولفه های بسیاری برای راه اندازی و استقرار یک کسب و کار وجود دارند، از تعیین و استقرار ساختار قانونی، تا گرفتن بیمه، انتخاب بازار هدف، یافتن سرمایه گذار و بیش از آن…

کمتر قول دهید و بیشتر ارائه دهید

یک نکته که Ed روی آن تاکید داشت صادق بودن با خودتان در ارتباط با ارزش کاری که ارائه می دهید و چیزی است که از عهده شما بر می آید، هردوی اینها در مباحث مرتبط با عملیات قانونی و ایمنی و تخصص شما دارای اهمیت خواهند بود. این بهتر است که کمتر قول دهید و بیشتر ارائه دهید، چرا که ممکن است شانس دوباره ای برای برآوردن انتظارات نیابید. او می گوید: “آماده نه گفتن باشید. اگر یک پروژه نا ایمن، غیر قانونی و یا برای شما انجام نشدنی است، به مشتری توضیح دهید که چرا رسیدن به اهداف آنها برای شما ممکن نیست.”

“در موقعیت های متعددی، نه گفتن بیش از بله گفتن برای من کار کرده است” Ed Schmalfeld از Dragonfly AeroSolutions

تبریک می گوییم! شما حالا یک سفیر پهپادی هستید!

آخرین سخنران وبینار ما Justin Moore از شرکت Airborne Aerial Photography با ما در ارتباط با موضوعی که بسیار در موردش مشتاق بود صحبت کرد: یک سفیر پهپادی بودن!

“همه آنچه که برای تهدید مدل کسب و کار شما لازم است اینست که کسی در یک منطقه محلی به سمت یک ساختمان پرواز کند و هیچ درکی از آنچه که پهپادها برای شما انجام می دهند وجود نداشته باشد.” ارتباط با جامعه به منظور آگاه سازی آنها در ارتباط با راه هایی که پهپادها می توانند مفید واقع شوند، و انجام کارهای داوطلبانه به بهبود درک پهپادها در جامعه کمک می کند. این یک دلیل برای Justin برای ادغام کارهای خیریه رایگان در مدل کسب و کاری اش است.

“درکنار ساختن راهی برای ایجاد درک بیشتر در جامعه و اجتناب از مقررات پهپادی غیر دوستانه، کار خیریه رایگان نیز روش فوق العاده ای برای یادگیری در مورد این فناوری و شناخت کسب و کارهای جدید است. یکی از بزرگترین مشتریان ما در حوزه املاک از طریق یکی از پروژه های خیریه ما به ما مراجعه کرده بود.”

Justin نیز نظرات خود در مورد قیمت گذاری عملیات پهپادی و نکاتی برای کمک به اپراتورهای تجاری برای حفظ کیفیت عملکرد خود، را بیان نمود. یکی از نکات کلیدی؟ “فراموش نکنید که زمان خود را نیز به حساب آورید” توصیه مهم دیگر او این است که “یک دوره عکاسی را بگذرانید. نهایتاً شما یک دوربین را در آسمان به پرواز در می آورید.”

فایل ضبط شده کامل وبینار را ببینید تا در ارتباط با نکاتی که Chris، Ed و Justin از خلال تجربیات شخصی خود ارائه نموده اند و نکاتی برای شروع یک کسب و کار پهپادی نظیر قیمت گذاری، بازاریابی و … بیشتر بیاموزید. زمانی که فایل ضبط شده را دریافت کردید، به یک فایل پرسش و پاسخ بر اساس پرسش هایی که در طول وبینار ثبت شده است نیز دسترسی پیدا خواهید نمود.

منبع: blog.dronedeploy.com


مطالب مرتبط:

۱. ۴ مرحله برای ساختن یک مدل سه بعدی عالی با یک پهپاد

۲. چرا از فتوگرامتری برای نقشه برداری و تهیه نقشه استفاده میشود؟

۳. پر کردن فضاهای خالی بین تصاویر هوایی و داده های زمینی اخذ شده


پهپاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزشی پردازش تصاویر پهپاد فتوگرامتری کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید