اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

هواپیمای Dornier228 سازمان نقشه برداری کشور در هرمزگان

هواپیمای Dornier228 سازمان نقشه برداری کشور
آموزش نقشه برداری آپسیس

استقرار هواپیمای Dornier228 سازمان نقشه برداری کشور برای نخستین بار در هرمزگان

به نقل از سایت سازمان نقشه برداری کشور، هواپیمای نقشه برداری دورنیر برای نخستین بار طی مراسمی با حضور دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان، دکتر آزموده اردلان رئیس سازمان نقشه برداری کشور و دیگر مسئولین برای نخستین بار در استان هرمزگان مستقر شد.

پیرو هماهنگی انجام شده و مذاکرات صورت گرفته فی مابین دکتر علیرضا آزموده اردلان و دکتر جادری یک فروند هواپیمای Dornier228 در تاریخ ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۶  وارد فرودگاه بندرعباس گردید و ضمن استقرار در این فرودگاه با هماهنگی های صورت گرفته، مراتب بازدید از این هواپیما فراهم شد.

به همین منظور استاندار هرمزگان به اتفاق مهندس دریانورد رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان و هیأت همراه در فرودگاه حضور یافتند.

استاندار هرمزگان پس از استقرار این هواپیما در فرودگاه بین المللی بندرعباس، اظهار داشت: هواپیمای نقشه برداری Dornier228 سازمان نقشه برداری کشور از این پس برای عملیات نقشه برداری در استان هرمزگان مستقر می شود.

دکتر جاسم جادری، استاندار هرمزگان افزود: هواپیما دورنیر با استقرار در فرودگاه بین المللی بندرعباس علاوه بر پوشش تصاویر هوایی با دقت بالا و نقشه برداری راه ها، اراضی کشاورزی و شبکه های آب، برق و گاز استان در استان های همجوار هرمزگان نیز پرواز خواهد کرد.

دکتر جاسم جادری: هواپیما Dornier228 در ارتفاع ۱۲۰۰ تا ۴۰۰۰ پا پرواز می کند و تصاویر رقومی هوایی با دقت بالا را تهیه می کند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: سالانه بیش از سه پرواز نقشه برداری در استان انجام می شد که با توجه به اهمیت و ضرورت عکس های هوایی در استان هرمزگان، این هواپیما در هرمزگان مستقر می شود.

دکتر جاسم جادری خاطرنشان کرد: از سال ۹۳ تا ۹۵ نیز ۵۰ درصد اراضی کشاورزی استان هرمزگان، توسط  سازمان نقشه برداری کشور عکسبرداری هوایی شد.

گفتنی است صدا و سیمای مرکز خلیج فارس و خبرگزاری ها به دلیل اهمیت این موضوع، پوشش خبری گسترده ای را به انجام رساندند. در پایان، استاندار هرمزگان و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، جهت انجام پرواز آزمایشی و آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد هواپیما، سفر یک ساعته ای را بر فراز شهرستان بندرعباس و جزیره قشم انجام داده و ضمن ابراز علاقه مندی، بر گسترش همکاری های لازم با سازمان نقشه برداری کشور تأکید نمودند.

منبع: سایت سازمان نقشه برداری کشور

دیدگاهتان را بنویسید