ژئوماتیکفتوگرامتری

Wingtra؛ شرکت تولیدکننده پهپادهای VTOL با Pix4D به شراکت می پردازد

پهپاد نقشه برداری WingtraOne
آموزش نقشه برداری آپسیس

Wingtra، شرکت تولیدکننده پهپادهای VTOL با Pix4D به شراکت می پردازد

Wingtra، شرکت حرفه ای تولیدکننده پهپاد به شراکت با Pix4D کمپانی فعال در حوزه فتوگرامتری پرداخته است. مجموعه ی نرم افزاری Pix4D در حال حاضر هم به صورت مستقیم و هم از طریق توزیع کنندگان Wingtra، در دسترس کاربران پهپاد WingtraOne هست.

پهپاد WingtraOne، محصول اصلی Wingtra، یک UAV با قابلیت بلند شدن از زمین و به زمین نشستن به صورت عمودی است (VTOL) که جمع آوری داده برای گستره ی وسیعی از صنایع را امکان­ پذیر می ­نماید. شراکت با Pix4D با هدف تقویت وضعیت کنونی بازار و به منظور ایجاد راه حل های مستقیم و بی واسطه در تولید نقشه ی ۲ بعدی و مدل ۳ بعدی ساخته شده از داده های هوایی، انجام شده است.

پهپاد WingtraOne (عکس: Wingtra)

بر اساس ادعای شرکت، وینگترا فاصله میان پهپادهای سنتی هلیکوپتری (دارای چند پره ی چرخان) و دارای بال های ثابت را پر می­ کند. این پهپاد در هنگام بلند شدن و نشستن روی زمین مانند مدل های هلیکوپتری مرسوم به صورت قائم حرکت می­ کند، و در عین حال در طول پرواز، به سمت جلو متمایل می شود تا مانند یک هواپیما با بال های ثابت پرواز کند.

این پهپاد با دارا بودن قابلیت حمل بار سنگین نظیر دوربین سونی RX1RII، دقت نقشه برداری بالایی را ارائه می دهد، و قادر است منطقه ای به مساحت ۹۸۰ هکتار (۴۰۰ Ha)، معادل ۵۷۰ زمین فوتبال را با فاصله ی نمونه برداری زمینی (GSD) سه سانتی متر بر پیکسل (۱٫۲ اینچ بر پیکسل in/px)، پوشش می دهد.

WingtraOne برای استفاده در اروپا، چین، آمریکا و استرالیا در طیف کاربردی نقشه برداری و مباحث دقیق مرتبط با کشاورزی تا پایش یخچال های طبیعی، در دسترس قرار دارد.

Wingtra (غرفه ۱۰۹) و Pix4D (غرفه ۴۱۵) در نمایشگاه UAV های تجاری در آمریکا، که در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ اکتبر در لاس وگاس برگزار می شود، به نمایش گذاشته خواهند شد.

تبدیل اطلاعات به بینش: پایگاه کاربری متمایز Wingtra توسط Pix4D که گستره ی تولیداتش بر نقشه­ برداری و صنعت کشاورزی متمرکز شده است، تکمیل شده است.

Pix4D به کاربران حرفه ای اجازه می دهد تا ابر نقاط (point clouds) با کیفیت بالا، موزاییک تصویری قائم، مدل های زمینی و سطحی را از داده های حاصل از تصویربرداری هوایی ایجاد نمایند. برخی از پیشنهادات محبوب آن عبارتند از: Pix4Dmapper برای ایجاد نقشه های ۲ بعدی و مدل های ۳ بعدی با زمین مرجع دقیق، و Pix4Dag برای نقشه های شاخص و بازتابش دقیق (NDVI ،NDRE).

Map made by Pix4D pictures taken by WingtraOne with RX1RII camera. (image: Wingtra)

نقشه تولید شده توسط Pix4D از تصاویر اخذ شده WingtraOne با دوربین RX1RII (عکس: Wingtra)

با در اختیار داشتن سیستم خودکار جمع آوری داده های هوایی WingtraOne و قابلیت های پیشرفته ی تحلیل داده های Pix4D ارائه شده در قالب یک بسته، اکنون کاربران حرفه ای می توانند انتظار یک راه حل آماده را داشته باشند. به گفته Bailey: “برای همکاری در رویدادهای نوین پیش رو بسیار مشتاق هستیم و به زودی در نمایشگاه UAV در لاس وگاس یکدیگر را ملاقات خواهیم نمود”.

Carolne Bailey، مدیر فروش منطقه ای Pix4D در اروپا، گفت: “قرارداد بین دو شرکت چند وقت پیش، زمانی که به پتانسیل همگام شدن تصاویر هوایی با قدرت تفکیک بالا با نرم افزار پیشرفته مدل­سازی فتوگرامتری، پی بردیم، برقرار شده است. ما از اعلام تصمیم شراکت رسمی، بسیار خرسندیم.”

Leopold Flechsenberger، مدیر فروش Wingtra افزود: “ما همواره در پی فراهم آوردن بهترین قابلیت های تصویربرداری هوایی در کلاس نقشه برداری برای کاربرانمان بوده ایم، بنابراین Pix4D از آغاز یک انتخاب آشکار بوده است. از این پس، Wingtra پهپادهای WingtraOne را به همراه نرم افزار Pix4Dmapper با قیمت کمتری عرضه می­ کند.”

سه گام برای داشتن تصاویر با کیفیت


دوره آموزشی پهپاد فتوگرامتری

برای ثبت نام کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید