ژئوماتیکمصاحبه آپسیسنظام مهندسی

مصاحبه آپسیس با مهندس معصومه ذاکرزاده | پذیرفته شده در آزمون نظام مهندسی نقشه برداری

نظام مهندسی نقشه برداری
آموزش نقشه برداری آپسیس

مصاحبه آپسیس با مهندس ذاکرزاده | پذیرفته شده در آزمون نظام مهندسی نقشه برداری

آپسیس: خودتون را معرفی کنید. رشته تحصیلی؟ میزان تحصیلات و دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل بودید را بفرمایید.

معصومه ذاکرزاده: معصومه ذاکرزاده هستم کارشناسی نقشه برداری دانشگاه غیرانتفاعی عمران و توسعه همدان و کارشناس ارشد عمران_راه و ترابری.

آپسیس: از چه زمانی با سازمان نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی آشنا شدید؟ و چه زمانی تصمیم گرفتید برای آزمون نظام مهندسی مطالعه کنید؟

معصومه  ذاکرزاده: بهمن ۹۴ آزمون داشتم به همین دلیل از چند ماه قبل شروع به مطالعه کردم.

آپسیس: چند بار اقدام به شرکت در آزمون نظام مهندسی نقشه برداری کردید؟

معصومه  ذاکرزاده: ۲ بار.

آپسیس: علت اینکه همان مرتبه اول قبول نشدید، را در چه می بینید؟ و به همین ترتیب، چرا در دوره دوم قبول نشدید؟

معصومه  ذاکرزاده: به دلیل اینکه مطالعه کافی نداشتم و فکر می کردم به دلیل جزوه باز بودن ممکن است پاسخ دادن به سوالات آسان باشد.

آپسیس: همانطور که می دانیم، دفتر امور مقررات ملّی ساختمان منابع آزمون نظام مهندسی را معرفی می کند. تا چه میزان سؤالات طرح شده در آزمون با منابع اعلام  شده تطابق داشتند؟

معصومه  ذاکرزاده: به نظر من تطابق کافی را داشت.

آپسیس: منابع آزمون موادی را شامل می شود که جزوه مدونی از آن ها در دسترس نیست. آیا در آزمون تستی از چنین مواردی ارزیابی صورت گرفت؟ و همین طور  برخی سؤالات در لابلای آزمون به چشم می خورد که در فهرست منابع موجود نیست، در برخورد با اینگونه سؤالات چه کردید؟

معصومه  ذاکرزاده: سوالاتی که ناشناخته بودند و نمی توانستم حل کنم را رها می کردم.

آپسیس: لیست منابع پیشنهادی شما، به دوستانی که آزمون نظام مهندسی نقشه برداری را در پیش دارند چیست؟ در مورد ویژگی هر کدام از منابع نیز توضیح دهید.

معصومه  ذاکرزاده: منابعی که در سایت مقررات ملی است و هم چنین بسته نظام مهندسی آپسیس که از جمله آن کتاب آزمون های سال های قبل می باشد که به من کمک ویژه ای کرد.

آپسیس: مطالعه چه بخش هایی رو باید بیشتر مورد توجه قرار داد؟ به طور متوسط چه میزان و چطور برای این آزمون مطالعه کردید؟

معصومه  ذاکرزاده: بیشتر سوالات محاسباتی و هم چنین آیین نامه ها و کتابهای مقررات ملی. حدود ۴ماه مطالعه داشتم وبه این صورت که هر کدام از منابع را دوره نیز نمودم

آپسیس: آیا خواندن آیین نامه ها و دستورالعمل ها برای پاسخگویی به سوالات کمک کرد؟

معصومه ذاکرزاده: صد در صد زیرا تعدادی از سوالات از همین منابع است.

آپسیس: به عنوان آخرین سؤال چه توصیه هایی برای داوطلبین شرکت در آزمون نظام مهندسی نقشه برداری دارید؟

معصومه ذاکرزاده: برای قبولی در آزمون باید از چند ماه قبل مطالعه را آغاز کرده و حتما آزمون های سالهای قبل را به صورت آزمایشی حل نموده و هم چنین تمام منابع را تهیه نموده و مطالعه کرده و با آمادگی کامل در آزمون شرکت کنید و هم چنین منابعی که دارید را دسته بندی کنید تا موقع آزمون بتوان به آسانی به مطلب مورد نظر دسترسی داشته باشید.


 دورۀ آمادگی آزمون ورود به حرفه نظام مهندسی نقشه برداری

دورۀ آمادگی آزمون نظام مهندسی نقشه برداری

برای ثبت نام کلیک کنید

آزمون ورود به حرفه معمولاً هر سال در دو نوبت در فاصله های زمانی اسفند و شهریور ماه و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان سنجش کشور برگزار می گردد، منتها برخی از دوره‌ ها بنا به دلایلی در خرداد و آبان و آذر حتی یک نوبت در سال برگزار شده است. آزمون ورود به حرفه، برای دریافت پایه سه مهندسی برای مهندسان نقشه برداری شامل ۶۰ سؤال است و مدت این آزمون ۳ ساعت در نظر گرفته شده است. آزمون های ورود به حرفه مهندسان نقشه برداری فقط در پایه ۳ به صورت تستی چهار گزینه ای برگزار می گردد و ارتقای پایه طبق آئین نامۀ اجرائی قانون و دستورالعمل های ابلاغی صورت می گیرد. و همچنین کلیۀ آزمون ها به صورت جزوه و کتاب باز است. حد نصاب قبولی در آزمون های ورود به حرفه مهندسان نقشه­ برداری ۵۰% است. تذکر مهم این که در این آزمون، جبران کسری نمره و ارفاق وجود نخواهد داشت. با ذکر این نکات مدرسۀ آپسیس در نظر دارد دورۀ آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسان رشتۀ نقشه برداری برگزار نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون نظام مهندسی نقشه برداری مقاله دانستنیهای آزمون نظام مهندسی نقشه برداری را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید