ژئوماتیک

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دوره مشترک بین المللی “معاونت بین­ الملل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی”

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دوره مشترک بین المللی "معاونت بین­ الملل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی"
آموزش نقشه برداری آپسیس

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دوره مشترک بین المللی “معاونت بین­ الملل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی”

شرایط پذیرش دانشجو در دوره­ مشترک کارشناسی­ارشد مهندسی نقشه­ برداریگرایش‌های مهندسی سیستم­های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و مهندسی سنجش از دور (RS)

به نقل از سایت دانشکده مهندسی نقشه برداری خواجه نصیر پذیرش دانشجو در دوره مشترک مهندسی نقشه­ برداری میان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه Twente هلند، و در دو گرایش مهندسی سیستم­های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و مهندسی سنجش از دور (RS) با شرایط ذیل انجام خواهد شد:

۱- پذیرش دانشجو در این رشته‌ها به صورت نیمه متمرکز بوده و پس از معرفی ۳ برابر ظرفیت از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، از داوطلبین جهت انجام مصاحبه حضوری در دانشگاه صنعتی خواجه ‌نصیرالدین طوسی دعوت به عمل خواهد آمد.

۲- مدت دوره‌ها ۱۸ ماه و شامل ۲۴ واحد درسی (Module) خواهد بود که ابتدا ۱۸ واحد آن به مدت تقریبی ۱۳ ماه در دانشکده مهندسی نقشه‌برداری دانشگاه صنعتی خواجه ‌نصیرالدین طوسی و سپس ۶ واحد دیگر به مدت تقریبی ۵ ماه در دانشکده ITC دانشگاه Twente هلند گذرانده خواهد شد. این دوره شامل طرح و ارائه پایان‌نامه کارشناسی ارشد نیز خواهد بود که به صورت مشترک توسط اساتید هر دو دانشگاه راهنمایی خواهد شد. تمامی مراحل تهیه، نگارش و دفاع از موضوع پیشنهادی پایان‌نامه در دانشگاه Twente انجام خواهد شد و پس از آن دانشجو برای انجام پایان­نامه و برگزاری جلسه دفاعیه به دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی باز خواهد گشت. لازم به ذکر است که درصورت تقبل هزینه­ مورد نظر دانشگاه Twente توسط دانشجو، اقامت وی به منظور گذراندن مراحل انجام و دفاع از پایان­نامه در کشور هلند بلامانع است.

۳- ادامه تحصیل دانشجویان در هر نیمسال منوط به کسب امتیازات لازم در نیمسال قبلی می‌باشد.

۴- کلاس‌ها در طول این دوره در ایران غالبا به زبان انگلیسی و در کشور میزبان کلا به زبان انگلیسی خواهد بود. پیش از اعزام دانشجویان به کشور هلند ارائه یکی از مدارک زبان انگلیسی تافل (IBT) با حداقل نمره ۷۹،IELTS با حداقل نمره ۶ و یا Cambridge با حداقل سطح CPE/CAE مورد نیاز است.

۵- هزینه ریالی تحصیل در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به ازای هر دانشجو (صرفاً در دو رشته مذکور) معادل ۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال خواهد بود و هزینه ارزی دوره در دانشکده ITC دانشگاه Twente نیز معادل ۹.۰۰۰ یورو است که قابل پرداخت به دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی می­باشد. قابل ذکر است که هزینه مربوط به دانشگاه Twente شامل تمامی مخارج دانشجو اعم از شهریه دانشگاه و هزینه اقامت در مدت تحصیل در این دانشگاه می­باشد.

تبصره ۱: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تعهدی از نظر تامین خوابگاه و وام شهریه دانشجویی در طول تحصیل در ایران ندارد.

تبصره ۲: به تعدادی از متقاضیان دارای رتبه های ۱ تا ۱۰ آزمون سراسری کارشناسی ارشد در این رشته در صورت قبولی در مصاحبه ورودی، کمک هزینه تحصیلی تعلق خواهد گرفت.

تبصره ۳: به تعدادی از دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه های رتبه اول کشور مطابق با رتبه بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در صورت قبولی در مصاحبه ورودی، کمک هزینه تحصیلی تعلق خواهد گرفت.

۷- دانشجویان در مدت تحصیل در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تابع مقررات آموزشی جمهوری اسلامی ایران و در مدت تحصیل در دانشکده ITC دانشگاه Twente تابع مقررات آموزشی کشور هلند خواهند بود.

۸- دانشجویان پس از اتمام دوره، مدرک کارشناسی ارشد در رشته سیستم­های اطلاعات مکانی (GIS) یا سنجش از دور (بسته به رشته انتخاب شده توسط دانشجو) از دانشکده مهندسی نقشه­ برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و مدرک کارشناسی ارشد (M.Sc.) در رشته Geoinformatics از دانشکده ITC دانشگاه Twente دریافت خواهند نمود.

۹- دانشجویان ذکور که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند، در طول این دوره از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود. همچنین با توجه به قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی، این دانشجویان نباید هیچگونه منعی جهت تحصیل و خروج از کشور داشته باشند.

۱۰- دانشجویان لازم است در روز مصاحبه مدارک زیر را همراه داشته باشند:

     الف – مدارک شناسائی (اصل کارت ملی و شناسنامه).

     ب – دانشنامه و اصل ریزنمرات کارشناسی و یا اصل گواهی موقت فراغت از تحصیل.

      ج – گواهی اشتغال به کار درصورت شاغل بودن.

      د – ارائه مدرک زبان معتبر درصورت اخذ.

     ه-    اصل فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ ریال بابت هزینه انجام مصاحبه، واریزی به حساب ۲۱۷۷۴۸۹۰۰۱۰۰۶   بانک ملی ،بنام درآمدهای متمرکز دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی.

نکته مهم:

باتوجه به برگزاری مصاحبه در روزهای سه شنبه مورخ ۹۷/۴/۱۹ و چهارشنبه مورخ ۹۷/۴/۲۰، دانشجویان لازم است مدارک فوق را جهت بررسی تا تاریخ ۹۷/۴/۱۶ به ایمیل زیر ارسال نمایند:

Silavi@alborz.kntu.ac.ir

منبع: سایت دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیر 

دیدگاهتان را بنویسید