اخبار ژئوماتیک

فراخوان عمومی برای استخدام، منجر به رونق عنصر شایسته سالاری و یاس سفارش شدگان می‏‎شود.

آموزش نقشه برداری آپسیس

استقبال یک نماینده مجلس از فراخوان استخدام سازمان نقشه‎برداری کشور:

فراخوان عمومی برای استخدام، منجر به رونق عنصر شایسته سالاری و یاس سفارش شدگان می‏‎شود.

– نماینده بستان آباد در مجلس شواری اسلامی گفت: انتصابات بر مبنای شاخص‌های مشخص موجب ارتقای نهادهای دولتی می‌شود.
محمد وحدتی هلان در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور مهمترین فاکتور در انتصابات مسئولین سازمانی را تدوین شاخص‎های متناسب با همان دستگاه دانست و دراین‌باره افزود: وقتی انتخاب‎ها بر مبنای شاخص‌های تعریف شده صورت می‎گیرد، این انتصابات با کیفیت بوده و هر مسئولی در مقابل مقام بالادستی خود و در قبال آن دستگاه پاسخگوی عملکرد خود خواهد بود.
وی در ادامه تاکید کرد: وقتی ملاک انتصابات، تعریف شده باشد؛ از انتخاب‎های سلیقه‎ای جلوگیری شده و آمد و رفت‎های رابطه‎ای نیز تقریباً غیرممکن می‎شود.
وحدتی آگهی‎های فراخوان عمومی که از سوی برخی دستگاه ها مثل وزارت نیرو و سازمان نقشه برداری کشور  ابلاغ شده را بهترین روش برای سنجش گزینه ها و منطبق بر ملاک های مورد نظر برای انتصابات دانست و گفت: مهمترین حسن فراخوان عمومی در وهله اول شفاف سازی افکار عمومی و پس از آن رونق عنصر شایسته سالاری است. بدین ترتیب اعمال نفوذها کمتر و سفارش شدگان مأیوس خواهند شد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اعلام فراخوان برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز در نهادهای دولتی و تعیین شاخص‎های عمومی و کلی از سوی سازمان امور استخدامی کشور به عنوان قانون مشخص برای همه ارگان‎ها، یکی از بهترین راهکارها در این حوزه است، گفت: هر دستگاهی می‎تواند شاخص‌های اختصاصی در حوزه فعالیت خود تعریف و مدون کند تا بر مبنای اصول، قانون و به دور از هرگونه رابطه، انتصاب‎هایی با کیفیت داشته باشد.
به گفته وی، این موضوع حتی می تواند به صورت لایحه‎ای در مجلس مورد بررسی و به صورت قانون وضع شود تا حتی اگر قرار شد گزینه های سفارشی نیز در این انتصابات جای بگیرند، قانونمند و در چهارچوب شاخص‎های تعریف شده، وارد نهادهای دولتی شوند. با این روش می‎توان قدمی به سوی توسعه جامعه از سوی همه دستگاه‎های اجرایی برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید