اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

راه اندازی سرویس های اطلاعات مکانی فاوای شهرداری تبریز

اطلاعات مکانی
آموزش نقشه برداری آپسیس

از سوی اداره کل نقشه برداری منطقه شمال غرب کشور سرویس های اطلاعات مکانی فاوای شهرداری تبریز راه اندازی شد

“اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب کشور با همکاری اداره کل سامانه ها و زیرساخت های اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری کشور، سرویس های اطلاعات مکانی فاوای شهرداری تبریز را راه اندازی کرد.”

با توجه به گستره کاربرد داده‌های مکانی، به جرأت میتوان زیرساخت داده مکانی (SDI) را از ارکان توسعه و موفقیت دولت الکترونیک برشمرد. سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداری تبریز نیز در این راستا و به منظور ایجاد بستر مدیریت یکپارچه شهری، با همکاری اداره کل نقشه‌برداری منطقه شمال غرب، اقدام به راه اندازی سرویس های اطلاعات مکانی خود در بستر SDI نمود.

خاطر نشان می شود، ایجاد SDI از سطوح محلی تا ملی، یکی از مهمترین مأموریت های سازمان نقشه برداری کشور است که با استقرار این زیرساخت، ضمن حفظ امنیت داده‌ها و حق حاکمیت نسبت به آنها، اطلاعات مکانی به هنگام و صحیح نیز به صورت برخط، با کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه، در اختیار کاربران مختلف از جمله دستگاه های اجرایی، مدیران، برنامه ریزان و محققان قرار می گیرد.

از این طریق همچنین تحلیل ها و تصمیم گیری های مدیریتی و پروژه‌های تحقیقاتی، موجب افزایش بهره‌وری و کاهش قابل توجه هزینه‌ها می گردند.

در پایان گفتنی است: “سرویس های اطلاعات مکانی فاوای شهرداری تبریز” از طریق پورتال زیرساخت داده‌های مکانی سازمان نقشه‌برداری کشور قابل مشاهده و دسترسی خواهد بود.

منبع: سایت سازمان نقشه برداری کشور

دیدگاهتان را بنویسید