اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

سخن دبیر همایش ملی ژئوماتیک ۹۵

همایش ژئوماتیک
آموزش نقشه برداری آپسیس

بیست و سومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک را در بهار طبیعت افتتاح می کنیم و شاهد شکوفایی مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک در گستره های دانش، پژوهش و دستاوردهای آن هستیم. سازمان نقشه برداری کشور، برحسب وظیفه، سیاست گذاری و راهبری در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکانی را برعهده دارد و با همت مسئولان، استادان دانشگاه، دانشجویان و بخش صنعت نقشه برداری، همه ساله همایش و نمایشگاه ژئوماتیک را برگزار می نماید. انتخاب شعار همایش کنونی با عنوان نقشه و اطلاعات مکانی، در خدمت برنامه ‏ریزی و اقتصاد مقاومتی در سالی که تدوین برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دست اقدام بود و سال، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد، اهمیت نقشه و اطلاعات مکانی در کشور را مشخص می نماید. ما باورداریم که اگر تصمیم گیری ها بر مبنای اطلاعات درست و بر اساس اطلاعات مکانی، به عنوان زیر ساخت، صورت پذیرد، نقش خود را در برنامه ریزی به درستی ایفا نموده ایم و نتیجه آن موجب صرفه جویی، صرف بجای هزینه ها، و در نهایت بازده بیشتر سرمایه گذاری ها خواهد بود؛ که از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی به شمار می روند. در این سال، رسیدن بیش از ۴۰۰ عنوان مقاله علمی و پژوهشی، نشانی با اهمیت است از مشارکت قابل تقدیر استادان و دانشجویان عزیز در همایش ژئوماتیک.

از آن میان، هیئت علمی همایش، ۵۰ عنوان مقاله را برای ارائه شفاهی و ۱۳۸ عنوان مقاله را برای ارائه به صورت پوستری پذیرفته است.

همایش ژئوماتیک 95

در این همایش، مشارکت وسیع دستگاه ها و مؤسسات مرتبط با نقشه برداری و ژئوماتیک، در قالب ۱۰ کارگروه تخصصی را نیز شاهدیم. نتایج جلسات متعدد این کارگروه ها در قالب ۲۰ کارگاه آموزشی، ۱۸ عنوان مقاله کاربردی و ۱۹ گزارش فنی ارائه میشود. همچنین حدود ۱۵ کارگاه آموزشی را استادان محترم دانشگاه ها، پژوهشگران، و بخش خصوصی در همایش امسال برگزارمی کنند؛ که در مجموع بی سابقه بوده و از شاخص هایی است که بر پایهی آنها می توان ادعاکرد که همایش کنونی، پربارترین همایش ژئوماتیک است؛ از ابتدای برگزاری نخستین آن، تاکنون. امسال شاهدیم که مقالات همایش در ۱ سالن به صورت موازی ارائه می شود؛ که گامی دیگر بهجلو است. فرصت را مغتنم میشمارم و به اینوسیله از همه استادان، پژوهشگران، دانشجویان، و نمایندگان دستگاه ها و موسسات دولتی، و بخش خصوصی که در این همایش به ارائه دستاوردهای خود می پردازند تشکر می نمایم. علاوه بر حاضران و مدعوان، از مسئولان شورای سیاست گذاری همایش، هیئت رئیسه، ستاد برگزاری همایش، مسئولان اجرایی همایش، و همه همکاران، که در بخش های مختلف همایش و نمایشگاه، سهمی در برگزاری مطلوب آن داشته اند و این سهم بی تردید اهمیت خاص خود را دارد، صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

دکتر مرتضی صدیقی دبیر همایش ملی ژئوماتیک ۹۵

همایش ژئوماتیک 95

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می توانند به لینک همایش در سایت سازمان نقشه برداری کشور به آدرس www.geoevent.ir مراجعه نمایند.

برای دریافت برنامه زمان بندی همایش ژئوماتیک ۹۵ اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید