اخبار ژئوماتیک

رئیس سازمان نقشه برداری کشور: تا پایان برنامه ششم توسعه، مکلف به ارتقای مشارکت بانوان در سطوح مدیریتی هستیم

آموزش نقشه برداری آپسیس
مراسم معارفه معاون اداری، مالی و پشتیبانی و ذیحساب جدید سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.
نوشین پسندیده فلاح‎زاده بعنوان معاون اداری، مالی و پشتیبانی و حسن شریفی نیز بعنوان ذیحساب و مدیرکل امور مالی منصوب شدند.

مهندس شفیعی رئیس سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه ۱۳شهریور ماهسال جاری، در مراسم معارفه معاون اداری، مالی و پشتیبانی و نیز مدیر کل ذیحساب و مدیرکل امورمالی سازمان، مشارکت بانوان در سطوح مدیریتی را از دستورات مهم و مورد تأکید در مصوبه شورای عالی اداری عنوان کرد و گفت: بر اساس این مصوبه تا پایان برنامه ششم توسعه، سی درصد پست‎های سازمانی باید به بانوان اختصاص یابد. بخش زیادی از بدنه کارشناسی سازمان نقشه برداری کشور را بانوان تشکیل می دهند؛ اما باید در سطوح مختلف مدیریتی نیز از مشارکت جامعه ارزشمند بانوان و تجارب آنها بیش از پیش بهره مند شد؛ انتصاب خانم پسندیده نیز در این جایگاه بستر مناسبی برای افزایش این مشارکت ایجاد خواهد کرد.

وی «تسلط به امور مالی»، «تخصص» و «جدیت در انجام امور اداری» را در هدایت معاونت اداری، مالی و پشتیبانی و مدیریت های زیر مجموعه آن بسیار حائز اهمیت دانست و دلیل انتصاب خانم پسندیده را همین موضوع بیان کرد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور در ادامه سخنان خود درباره اهمیت معاونت اداری، مالی و پشتیبانی گفت: تلاش همه پرسنل این معاونت برای تحقق اهداف سازمان بسیار تعیین کننده است. حداکثر مشارکت و ایجاد هماهنگی در انجام امور برای موفقیت سازمان امری بدیهی و ضروری است. به عنوان نمونه مدیریت خدمات فنی از زیرمجموعه های معاونت اداری و مالی، مسئولیت عرضه فرآورده ها و تولیدات سازمان به جامعه را بر عهده دارد، که تلاش این بخش، نقش مؤثری در معرفی سازمان در جامعه خواهد داشت. به صورت کلی وظیفه هر یک از کارمندان سازمان در هر سطحی، در عملکرد سازمان و تحقق اهداف آن بسیار مهم و اثرگذار است.

وی یکی از مهمترین اقدامات معاونت اداری و مالی را ابهام زدایی و ایجاد هر چه بیشتر شفافیت در سطح سازمان عنوان کرد و گفت: مهمترین اولویت در فعایت های این بخش از سازمان، اطلاع رسانی در حوزه ضوابط، چارچوبهای مالی واداری است. این شفافیت سازی به گونه ای باشد که همه نیروی انسانی سازمان در جریان جزئیات قوانین، قراردادها، تصمیمات مالی و اداری قرار بگیرند. البته دولت الکترونیک بستر تحقق این مهم را فراهم کرده است. روابط عمومی نیز در همین راستا نقش بسیار مهمی در عرضه اطلاعات گسترده درون سازمانی و برون سازمانی دارد.

تاکید معاون جدید اداری، ملی و پشتیبانی بر رعایت چهارچوب های قانونی

در ادامه این مراسم خانم پسندیده فلاح دانا معاون جدید اداری، مالی و پشتیبانی سازمان نقشه برداری کشور ضمن ابراز خرسندی از حسن اعتماد ریاست سازمان به جهت انتخاب وی دراین مسئولیت، گفت: انجام همه امور در این معاونت باید منطبق با موازین قانونی انجام پذیرد و لازم است رعایت چهارچوبهای قانونی در اولویت باشد.

وی اظهار کرد: همه ما با یک هدف مشترک و در جهت رسیدن به آرمان های این سازمان با همفکری و همراهی یکدیگر فعالیت خواهیم کرد و پس از این به هر مساله ای هر چند جزیی، با تأمل بیشتری مواجه خواهیم شد.

مدیرکل امور مالی و ذیحساب جدید سازمان: تطبیق قوانین/تأمین اعتبارات

آقای حسن شریفی که بعنوان ذیحساب و مدیرکل امور مالی سازمان نقشه برداری کشور منصوب شده است نیز در این مراسم گفت: به دلیل حساسیت بالای وظایف محوله ذیحسابی، همکاران این بخش باید با روحیه مسئولیت پذیری بسیار بالایی به فعالیت خود ادامه دهند؛ چرا که  وظیفه این بخش تطبیق قوانین و تأمین اعتبارات است.

شریفی در آغاز همکاری خود با سازمان، از همکاران ذیحسابی خواست تا با مساعدت و همکاری یکدیگر بدون هیچ چالشی مسیر تحقق اهداف سازمان را طی کنند.

تقدیر از زحمات معاون و ذیحساب پیشین

آقای فرخ زینال پور مدیرکل امور اداری و توسعه منابع انسانی هم در ادامه این نشست از زحمات و تلاشهای بی وقفه آقای حبیب‎الله رحمانی معاون سابق اداری و مالی و همچنین آقای دلیری مدیر کل ذیحسابی پیشین سازمان نقشه برداری تشکر کرد و برای همکاران جدید خود در این دو بخش آرزوی توفیق نمود.

زینال پور گفت: نیت سازمان در انجام وظایفش بهبود و ارتقای کیفیت عملکرد سازمان در قالب قانون و خدمت به کشور و جامعه است که با همدلی و مدیریت مسولین قابل دستیابی است.

گفتنی است شریفی مدیر کل امور مالی و ذیحساب سازمان نقشه برداری کشور پیش از این مسئولیت معاونت ذیحسابی چندین وزارتخانه از جمله وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت و درمان و … را برعهده داشته  است.

خانم پسندیده نیز پیش از این معاون ذی‎حسابی و مدیرکل امورمالی وزارتخانه‎های فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهداشت و درمان و سازمان برنامه و بودجه بوده است.

منبع: سایت سازمان نقشه برداری

دیدگاهتان را بنویسید