اخبار ژئوماتیک

دیدار صمیمانه رییس سازمان نقشه برداری کشور با همکاران مسیحی این سازمان به مناسبت سال نو میلادی

آموزش نقشه برداری آپسیس
رئیس سازمان نقشه برداری کشور به مناسبت سال نو میلادی، با همکاران مسیحی این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور؛ مهندس مسعود شفیعی با همراهی مهندس بابک شمعی(مدیر کارتوگرافی و اطلس های ملی)، مهندس پیمان بکتاش(معاون مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و همکاری های بین الملل) و مهندس محمودی(رئیس کانون بازنشستگان سازمان)، روز شنبه ۱۵ دیماه ۱۳۹۷، به دیدار همکاران مسیحی سازمان رفت و سال نو میلادی را به آنها تبریک گفت.

اولین دیدار در محل سازمان نقشه برداری کشور با “گسو هارونی” کارمند شاغل در مدیریت کارتوگرافی و اطلس های ملی سازمان صورت گرفت.

 مهندس شفیعی ضمن تبریک سال نو میلادی به وی، از حضور هموطن مسیحی در این سازمان ابراز خرسندی کرد و برای وی آرزوی موفقیت وسلامتی نمود. گسو هارونی نیز توضیحات خوبی را از مذهب اردتدوکس و کلیسای ارتدوکس شرقی و رسومات مسیحیان به ویژه در ایام کریسمس و سال نو میلادی ارائه کرد.

دومین دیدار در منزل آقای “سیروژا باباخانف” از کارمندان بازنشسته سازمان و دارای مذهب کاتولیک انجام شد. رئیس سازمان، سال نو میلادی را به وی و خانواده اش تبریک گفت و برایشان آرزوی سلامتی و شادی کرد. سیروژا باباخانف از خاطرات خود در سازمان گفت:  “پس از فارغ التحصیلی از دانشکده نقشه برداری سازمان، در مدیریت نقشه برداری زمینی و دوران مرحوم ابراهیمی رئیس وقت سازمان، مشغول فعالیت شدم و در حال حاضر در آستانه نود سالگی هر یکشنبه با حضور در کلیسا آئین مذهبی دین خود را بجا می آورم.”


سومین دیدار به میزبانی آقای”آلن الکسیان” کارشناس شاغل در مدیریت خدمات فنی سازمان نقشه برداری کشور و در منزل وی انجام شد. متاسفانه به دلیل بیماری وی، مهندس شفیعی ضمن عیادت، سال نو میلادی را به ایشان و خانواده شان تبریک گفته و برایش آرزوی شفای عاجل کرد.

چهارمین دیدار رئیس سازمان و هیئت همراه، با آقای “طیوان زادوریان” و در منزل وی صورت گرفت. وی از کارمندان بازنشسته سازمان بوده و در دوران خدمتش مدیر نقشه برداری زمینی سازمان و نیز مدتی بعنوان معاون مدیریت نظارت سازمان، فعالیت می کرد و در حال حاضر همچنان در یک شرکت مهندسی نقشه برداری مشغول به کار است.

وی که اهل فرقه مسیحیان گریگوری از مذهب پروتستان است، به همراه همسر، بیانات بسیار شنیدنی را از رسومات خود در ایام کریسمس و سال نو میلادی عنوان کرد.

دیدار پنجم رئیس سازمان با آقای “یوحنا الهام نیا” یکی دیگر از بازنشستگان سازمان نقشه برداری کشور بود که در دوران ریاست مهندس نوربخش، در بخش کارتوگرافی فعالیت داشت. وی عنوان کرد که علاوه بر انجام عملیات کارتوگرافی بر روی نقشه های توپوگرافی، کارتوگرافی نقشه های دریایی را نیز انجام می داده است و پس از بازنشستگی در یک شرکت خصوصی مشغول شد. وی از آقای نوربخش به عنوان انسانی نیک یاد می کرد و برای مهندس شفیعی آرزوی موفقیت نمود. رئیس سازمان نقشه برداری کشور نیز برای وی آرزوی سلامتی و توفیق نمود و سال نو میلادی را به او تبریک گفت.

ششمین و آخرین دیدار انجام شده رئیس سازمان و هیئت همراه با آقای “شموئیل ژوزف نیا” از دیگر بازنشستگان سازمان بود. وی از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۶۸ در مدیریت کارتوگرافی سازمان فعالیت داشت. مدتی با بورسیه سازمان ملل متحد، دوره های آموزشی حرفه ای کارتوگرافی را در کشورهای هلند، سوئیس، انگلستان و آلمان گذراند و پس از آن به عنوان مدیرکارتوگرافی سازمان منصوب شد. وی بیان داشت:  “ما کارتوگرافی سازمان را به اتفاق مرحوم مهندس پورکمال که مدیر این بخش بود، احیا کردیم. من معتقد بودم که از تمام آموخته هایم باید برای توسعه سازمان و کشورم استفاده کنم. زمانی که من برای اعزام انتخاب شدم از بین ۴۰۰ نفر شرکت کننده در آزمون اعزام بورسیه سازمان ملل، رتبه اول را کسب کردم. از بزرگترین کارهایی که انجام دادیم، خارج کردن کارتوگرافی از دست سوئیسی ها و عدم وابستگی به خارجی ها بود. ” مهندس شفیعی از فعالیت های وی در دوره اشتغال در سازمان تقدیر و تشکر نمود و ضمن تبریک سال نو میلادی برای وی و خانواده اش آرزوی شادی و سلامتی کرد. گفتنی است در پایان این دیدار صمیمانه، آقای شموئیل ژوزف نیا، یک جلد کلام ا… مجید نفیس را به مهندس شفیعی و به رسم یادبود تقدیم کرد.

منبع: سایت سازمان نقشه برداری کشور

دیدگاهتان را بنویسید