ژئوماتیکفتوگرامتری

تهیه نقشه در طول چند دقیقه با ایجاد نقاط کنترل زمینی بصورت خودگردان

آموزش نقشه برداری آپسیس

تهیه نقشه در رده نقشه برداری در طول چند دقیقه با ایجاد نقاط کنترل زمینی بصورت خودگردان

با DroneDeploy به سرعت نقاط کنترل زمینی را برچسب گذاری نموده و نقشه ها را پردازش کنید

بسیاری از کاربردهای معمول پهپاد نظیر دیده بانی محصولات و مستند سازی سایت نیازی به دقت در رده نقشه برداری ندارند. ولی دقت برای متخصصین ساخت و ساز، نقشه برداران، و صنایع مرتبط با مصالح، حیاتی است.

مدیران پروژه باید نقشه های سایت را در طول زمان با یکدیگر مقایسه کنند تا قادر به شناسایی تغییرات باشند و معماران نقشه های طراحی شده را در نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) بر روی یک مدل سه بعدی تهیه شده با پهپاد از شرایط واقعی سایت تصویر می کنند. برای مقایسه موثر نقشه ها و مدل های سه بعدی با یکدیگر، آنها باید دقیق باشند – داده ها باید بطور کامل هم تراز باشند.

“از آنجایی که ما کارهای قابل سنجش مرتبط با دلار را بررسی می کنیم، نیاز داریم که نقشه هایی با دقت بسیار بالا داشته باشیم” – Michael Lambert، مدیر طراحی و ساخت مجازی شرکت Chasco Constructors

پردازش یک نقشه پهپادی با GCPها – داده های واقعی زمین- این مشکل را حل می کند. GCPها اهداف قابل دیدن بزرگی با موقعیت دقیق مکانی معلوم در محدوده تهیه نقشه هستند، که عموماً با استفاده از تجهیزات GPS زمین مبنای بسیار دقیق اندازه گیری می شوند. GCPها و مختصات آنها بعداً برای کمک به نرم افزار نقشه برداری پهپاد در تعیین موقعیت نقشه نسبت به جهانی واقعی اطرافش، به کار گرفته می شوند.

GCPها معمولاً با استفاده از تجهیزات GPS زمین مبنای بسیار دقیق اندازه گیری می شوند. (عکس: تریمبل)

یک روش جدید برای دست یافتن به دقت در رده نقشه برداری

وارد کردن GCPها برای مدت های مدید بخش پیچیده و زمان بر پردازش نقشه های پهپادی دقیق بوده است. کاربران یا باید بر شیب تند منحنی یادگیری پردازش GCPها بطور سنتی فائق می آمدند و یا هزینه های گزاف راه حل های پردازش دستی برای هر نقشه را می پرداختند.

حال، به جای ساعت ها انتظار برای ساختار ابتدایی پردازش حرکت، مشتریان DroneDeploy می توانند داده های کنترل زمینی را با استفاده از یک گردش کار که ۲۰ دقیقه و یا کمتر زمان صرف می کند، با یک رابط کاربری واضح و عمدتاً خودکار شده، به نقشه گره بزنند. این گردش کار پردازش نقشه های دقیق در سیستم مختصات تصویر شده را برای کاربرانی که دانش محدودی در حوزه سیستم اطلاعات مکانی (GIS) دارند نیز قابل دسترسی می کند. فرمان های ساده به این کاربران برای فهم اینکه برای وارد کردن نقشه به سیستم مرجع مکانی صحیح چه باید بکنند، کمک می کنند.

“یاری رساندن به کاربرانمان در بکارگیری داده های کنترل زمینی در زمان آنها صرفه جویی نموده و پروسه تهیه نقشه ها با واقعیت زمینی را ساده تر و سریع تر از همیشه می کند. ما برای برداشتن اولین قدم ها در دست یابی به دقت در رده نقشه برداری در هر نقشه و برای هر کاربر، هیجان زده ایم.” – Dr. Nicholas Pilkinton موسس و مدیر ارشد فناوری در DroneDeploy

بارگذاری و برچسب گذاری ساده نقاط کنترل زمینی در DroneDeploy

 

نقاط کنترل زمینی را با گردش کار خودگردان GCP به سادگی شناسایی و برچسب گذاری نمایید

گردش کار جدید خودگردان GCP در DroneDeploy بارگذاری و برچست گذاری GCPها را برای هر مشتری ساده نموده است – فارغ از اینکه سطح مهارت های شما چه اندازه است. زمانی که تصاویر را از پرواز نقشه برداری بارگذاری می کنید، کافیست سیستم مرجع مکانی صحیح را مشخص نموده و جدول حاوی مختصات GCPها را نیز بارگذاری نمایید. سپس، پانزده دقیه بعد، می توانید ابزار خودگردان GCP را برای بازبینی عکس ها و تارگت های GCP بکار گرفته و مرکز هر عکس را برچسب گذاری نمایید.

“ابزار پردازش خودگردان GCP به ما اجازه می دهد تا داده های هدف را در زمان بسیار کمتری بازگردانیم” – Michael Lambert، Chasco Constructors

پردازش خودگردان GCP با قیمت ۴۹ دلار برای هر نقشه برای مشتریان برنامه تجاری DroneDeploy و بصورت بسته نامحدود GCP برای مشتریان شرکتی در دسترس است.

منبع: blog.dronedeploy.com

دوره آموزش پرواز و پردازش تصاویر پهپاد فتوگرامتری

دیدگاهتان را بنویسید