اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

اتمام عملیات عکسبرداری هوایی اضطراری بر فراز مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

عكسبرداری هوایی اضطراری بر فراز مناطق زلزله زده استان كرمانشاه
آموزش نقشه برداری آپسیس

اتمام عملیات عکسبرداری هوایی اضطراری بر فراز مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

به نقل از سایت سازمان نقشه برداری کشور “در پی وقوع زمین لرزه در استان کرمانشاه، سازمان نقشه برداری کشور بر اساس مصوبات فوری کمیته مدیریت بحران این سازمان، از تاریخ ۲۳ آبان ماه سال جاری عملیات عکسبرداری هوایی بر فراز مناطق زلزله زده را به منظور امدادرسانی و تعیین میزان خسارات زمین لرزه آغاز کرد و طی ۲۷ ساعت پرواز، این عملیات با موفقیت به اتمام رسید.”

پس از تعیین تقریبی محدوده های پروازی توسط کادر پرواز سازمان نقشه برداری کشور، طراحی پرواز انجام شد و بلافاصله در روز بعد، کروی پرواز به منطقه زلزله زده اعزام گردید.

باتوجه به ترافیک فرودگاه کرمانشاه، عملیات عکسبرداری هوایی از طریق فرودگاه همدان آغازشد. کروی پرواز سازمان علیرغم تردد بالگردهای امداد در مناطق اصلی وترافیک هوایی منطقه، در سخت ترین شرایط موفق شدند از شهرها و روستاهای مناطق زلزله زده عملیات عکسبرداری هوایی را به انجام برسانند.

همزمان با روند عملیات های پرواز و به دلیل ضرورت موضوع، ۲۵ آبان ماه تصاویر اخذ شده جهت پردازش به سازمان نقشه برداری کشور در تهران ارسال شد و این تصاویر پس از اتمام تولید و پردازش، ۲۷ آبان ماه به تیم مدیریت بحران کشور در استان کرمانشاه تحویل شد.

لازم به ذکر است؛ در این عملیات از ۲۰ شهر و بیش از ۳۰۰ روستا در استان کرمانشاه، طی ۲۷ ساعت پرواز، عکسبرداری هوایی صورت گرفت.

سازمان نقشه برداری کشور به عنوان متولی تولید نقشه و اطلاعات مکانی در کشور، همگام با سایر نهادهای دولتی و ملت همیشه همراه، تمام ظرفیت و توانمندی خود را برای یاری رساندن به هموطنان زلزله زده به کار گرفت.

گفتنی است در همین راستا و باتوجه به تلاش شبانه روزی کارشناسان و متخصصان سازمان نقشه برداری کشور طی بازه زمانی کوتاه، مهندس مسعود شفیعی، ریاست سازمان، در ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۶ با حضور در جمع دست اندرکاران این مأموریت ملی و انسانی، از کروی پرواز این سازمان تقدیر نمود.

منبع: سایت سازمان نقشه برداری کشور

دیدگاهتان را بنویسید