چارسوژئوماتیک

آزمون GRE General

آزمون GRE General
آموزش نقشه برداری آپسیس

آزمون GRE نیز مانند آزمونTOEFL  توسط موسسه ETS (Educational Testing Service) دانشگاه پرینستون برگزار میگردد. این آزمون در بیش از ۸۵۰ مرکز آزمون در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا برگزار می گردد. در اکثر جاها این آزمون بصورت کامپیوتری و آنلاین  و در طول سال برگزار می گردد. در مناطقی که امکان برگزاری آزمون بصورت کامپیوتری وجود نداشته باشد، آزمون بصورت کاغذی در ماه های اکتبر، نوامبر و فوریه برگزار می شود.

GRE_test_takers

آزمون GRE General برای آن دسته از افرادی است که معمولا قصد ادامه تحصیل در آمریکا و ترکیه را دارند چرا که نمره این آزمون از سوی دانشگاه های کشورهای مورد نظر نیاز است.

ساختار آزمون آنلاین GRE بدین شکل است که شامل شش بخش می باشد. در بخش اول که خود شامل دو قسمت است مهارت نوشتاری شما سنجیده می شود. در این بخش شما در غالب انشا باید به دو سوال مورد نظر پاسخ دهید که مدت زمان پاسخگویی برای سوال اول و سوال دوم هرکدام به طور مجزا ۳۰ دقیقه می باشد.

در پنج بخش دیگر آزمون، سوالات ریاضی تحت عنوان Quantitative و سوالات زبان با عنوان Verbal برای پاسخگویی به شما ارائه می گردند. این پنج بخش ممکن است در غالب سه قسمت Quantitative و دو قسمت Verbal و یا دو قسمت Quantitative و سه قسمت Verbal ارائه گردد. سطح سوالات ریاضی قسمت Quantitative در حد ریاضیات دوره متوسطه میباشد.

نکته: از سه قسمتی که ارائه می گردد (چه Quantitative و چه Verbal)، یک قسمت Long Format است و آن یک قسمت حذف می گردد ولی اینکه کدام یک حذف می شود، مشخص نیست و شما باید به تمامی قسمت ها پاسخ دهید.

در این آزمون شما بعد از پایان بخش سوم، یک استراحت ده دقیقه ای دارید که می توانید از زمان استراحت خود استفاده کنید و یا آزمون را ادامه دهید.

بخش Quantitative شامل ۲۰ سوال است که برای پاسخگویی به آن ۳۵ دقیقه زمان در اختیار دارید. در بخش Verbal، ۲۰سوال مطرح می گردد که زمان شما برای پاسخگویی ۳۰ دقیقه است.

gre_structure_length_2014

بعد از اتمام آزمون می توانید نمره قسمت های Quantitative و Verbal را ببینید. حداقل نمره برای قسمت Quantitative و Verbal 130 و حداکثر آن ۱۷۰ است. نمره بخش Writing بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز قابل ملاحظه خواهد بود که ۶ نمره دارد و با بازه نیم نمره ای تغییر می کند. به طور کلی اگر بخواهیم نمره ای که برای پذیرش دانشگاه ها مناسب است را بیان کنیم معمولا نمره بالای ۳۰۰ ( مجموع نمره های Quantitative و Verbal) مناسب خواهد بود. البته این نمره با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است و ممکن است حد نصاب بالاتری از شما خواسته شود.

بعد از مشاهده نمره آزمون، شما چهار انتخاب رایگان برای ارسال نمره خود به دانشگاه های مورد نظرتان دارید. ارسال و انتخاب دانشگاه ها تا زمانی برای شما رایگان خواهد بود که شما در جلسه آزمون ارسال نمره را انجام دهید.

نکته: آزمون GRE General نمره منفی ندارد و بصورت تستی است.

دیدگاهتان را بنویسید