پردازش تصاویر پهپاد به منظور تولید DEM و ارتوفتو برای مقاصد تهیه نقشه های توپوگرافی


Version
Download 483
Total Views 142
Stock
File Size 1.57 MB
File Type pdf
Create Date مهر ۴, ۱۳۹۶
Last Updated مهر ۴, ۱۳۹۶
Download

قسمت هایی از مقاله با عنوان  :

پردازش تصاویر پهپاد به منظور تولید DEM و ارتوفتو برای مقاصد تهیه نقشه های توپوگرافی

استاد راهنما :

جناب آقای دکتر اصغر میلان

تهیه کننده :

زینب اکبری

تابستان ۱۳۹۶

چکیده

امروزه به دلیل گسترش روز افزون نیاز به نقشه در اغلب کارهای دولتی و یا خصوصی باید همگام با افزایش نیاز راه ها و روش های ساده تر و سریع تر برای تولید نقشه نیز گسترش یابند و پیشرفت کنند در همین راستا به دلیل هزینه فراوان و مشکلات زیادی که پرواز یک هواپیما برای عکس برداری دارد استفاده از پهپاد ( پرنده هدایت پذیر از دور ) با سرعت خیلی زیادی رو به افزایش است هر روزه سعی می شود پهپاد هایی با تایم پرواز طولانی تر برای عکس برداری هوایی در ارتفاع کم ساخته شود به طور کلی پهپاد ها به دو دسته مولتی روتور و بال ثابت تقسیم می شوند که هر کدام درخصوصیات مختلف دارای مزیت ها و برتری هایی نسبت به هم هستند .

موضوع اصلی بحث ما مرحله بعد از پرواز و در واقع پیش نیاز های تولید یک نقشه توپوگرافی از زمین است . تولید یک نقشه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا تمام برنامه ریزی ها و تصمیمات بعدی مطابق با اطلاعات روی ان خواهد بود و اشتباه و بی دقتی در تهیه نقشه ممکن است مشکلاتی را در پی خود داشته باشد .

سعی کرده ایم در این سمینار یکی از بهترین نرم افزارهای پردازش تصاویر را از میان انواع متعدد نرم افزارها چه از نظر راحتی در استفاده و چه از نظر میزان دقت و درستی کار ان برای شما معرفی کنیم و یک اموزش جامع از ان را برای شما دوستان عزیز بیاوریم . کافی است تعدادی عکس گرفته شده به وسیله پهپاد تهیه کنید و نرم افزاری را که برایتان در نظر گرفتم نصب کنید مطمئن باشید با مطالعه متون می توانید به تولید پیش نیازهای ساخت یک نقشه توپوگرافی برسید .

نویسندهمدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید