دانلود پاورپوینت آموزشی ماهواره Geo Eye | تهیه کنندگان: بهزاد صفری و محمد اژدهاکش


Version
Download 36
Total Views 134
Stock
File Size 2.06 MB
File Type pptx
Create Date دی ۵, ۱۳۹۵
Last Updated دی ۵, ۱۳۹۵
برای دانلود باید عضو باشید

فضاپیمای GeoEye-1 توسط آژانس ملی اطلاعاتی مکانی ایالات متحده آمریکا طراحی گردیده  و شرکت Digital Globe آن را به بهره برداری رسانده است. این ماهواره در ۶ سپتامبر سال ۲۰۰۸ میلادی پرتاب شد. طول عمر آن برای ۷ سال برنامه ریزی شده بود، یعنی تا سال ۲۰۱۵، اما انتظار می رود تا سال ۲۰۱۸ به طور کامل به فعالیت خود ادامه دهد. این ماهواره در زمینه نظامی و نیز سنجش از دور تجاری کاربرد دارد و دسترسی بیشتر به تصاویر ماهواره ای سیاه و سفید و رنگی تجاری را فراهم می سازد.

این سنجنده برای پروژه های بزرگ بهینه سازی شده به طوری که توانایی تولید بیش از ۳۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع تصاویر ماهواره ای فیوژن باندهای چند طیفی و پانکروماتیک را دارد. این ماهواره با ارتفاع ۶۸۱ کیلومتر به دور زمین می چرخد و توانایی تولید تصاویر با فواصل نمونه زمینی ۴۶ سانتی متر را دارد، به این معنی که می تواند اشیاء با بزرگی ۴۶ سانتیمتر و بزرگ تر از آن را شناسایی کند.

در طول تابستان ۲۰۱۳ ارتفاع مدار سنجنده ماهواره GeoEye-1 به ۷۷۰ کیلومتر افزایش پیدا کرد و فاصله نمونه زمینی (GSD) در نقطه نادیر از ۴۶ سانتیمتر به ۴۱ سانتیمتر تغییر پیدا کرد. این ماهواره تصاویر تک باندی ۴۱ سانتیمتر و تصاویر چند طیفی (مانند: آبی و سبز و قرمز و مادون قرمز) ۴ باندی با قدرت تفکیک ۱.۶۵ متری را جمع آوری می کند. دوره بازبینی این ماهواره به ۳ روز کاهش یافته است.

در فوریه سال ۲۰۱۳ به دنبال ادغام دو شرکت GeoEye و DigitalGlobe، سنجنده ماهواره GeoEye-2 برای پرتاب در سپتامبر سال ۲۰۱۶ زمان بندی شد. ماهواره بعدی شرکت دیجیتال گلوب نسل سوم ماهواره ها باقابلیت درک و شناسایی اشیاء بر روی سطح زمین با کوچکی ۳۴ سانتیمتر (۱۳.۴ اینچ) در وضعیت پانکروماتیک یا سیاه و سفید را دارد. این ماهواره تصاویر رنگی یا چند طیفی را با قدرت تفکیک مکانی ۱.۳۶ متر (۴.۴۶ فوت) جمع آوری می کند.

geoeye

دیدگاهتان را بنویسید