دانلود برنامه ای برای ایجاد جدول مختصات نقاط به صورت خودکار (لیسپ)


Version
Download 98
Total Views 586
Stock
File Size 2.20 KB
File Type
Create Date آذر ۱۲, ۱۳۹۵
Last Updated آذر ۱۵, ۱۳۹۵
برای دانلود باید عضو باشید

برنامه ای برای ایجاد جدول مختصات نقاط به صورت خودکار (لیسپ)

در زیر برنامه‌ای کاربردی برای ایجاد جدول مختصات نقاط در ترسیم جاری در اختیار شما دوستان قرار گرفته است.

پیش از اجرای این برنامه باید به این نکته توجه نمود که اعداد و نوشته‌های سرستون جدولی که ایجاد می‌شود با سبک نوشتاری جاری ایجاد می‌شود پس این سبک را به صورتی که نیاز دارید تنظیم کنید. پس از اجرای دستور ابتدا باید محل گوشه سمت چپ و بالای جدول را با کلیک کردن مشخص نمود سپس شماره نقطهموردنظر را وارد کرد و بعدازآن روی محل نقطه موردنظر کلیک نمود تا مختصات آن در جدول درج شود مانند شکل زیر.

برای اجرای این برنامه پس از دریافت و بارگذاری برنامه روی نرم افزار اتودسک خود، کافیست در خط فرمان (Command Line) نام اجرای برنامه که در خط تعریف برنامه (defun)، نوشته شده است و اینتر کنند. نامه این برنامه برای اجرا COORT است.

لیسپ جیست؟

Auto Lisp یک نوع زبان برنامه نویسی می باشد که با استفاده از آن قابلیت های نرم افزار Auto Cad به صورت قابل ملاحظه ای افزایش می یابد، اگر LISP ها به طور صحیح استفاده شوند قادر خواهیم بود علاوه بر برخورداری از سرعت بسیار بالا در ترسیم، کارهایی نظیر جمع و ضرب در Text های AutoCad، طراحی های تخصصی، طراحی اجزاء ساختمان، فلوچارت، رسم توابع ریاضی و مدل سازی برای روش المان محدود وحتی محاسبات مقاومت مصالح انجام دهیم.

راهنمای استفاده

ابتدا فایل لیسپ را از منوی Tools در menu bar (قسمت load Applications) وارد نموده و همپنین در قسمت Startup suite نیز آن رامعرفی کنید.

حال برای استفاده از برنامه در محیط نرم افزار می باید دستور COORT  را درقسمت خط فرمان تایپ نمایید و کلید اینتر را بزنید.


 فرمت فایل : lsp

حجم فایل : ۲٫۱۹ کیلو بایت


منبع: سایت نقشه برداران دانشکده سازمان نقشه برداری کشور

دیدگاهتان را بنویسید