اخبار ژئوماتیکژئوماتیک

گزارشی از روز سوم نمایشگاه کار دانشگاه تبریز

نمایشگاه کار دانشگاه تبریز✌️قسمت عملی کارگاه کار با گیرنده های GPS/GNSS✌️

📌📄گزارشی از روز سوم نمایشگاه کار دانشگاه تبریز

🔸روز سوم از نمایشگاه کار دانشگاه تبریز همانند روزهای گذشته با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.
🔸در صبح امروز در غرفه #آپسیس و #زاویه، شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی “کار با گیرنده های ماهواره ای GPS/GNSS” به نصب نرم افزار Leica Geo Office برروی سیستم های خود جهت آمادگی حضور در کارگاه توسط مهندس صفوی نماینده شرکت زاویه اقدام کردند.
🔸بنابه درخواست بسیاری از دانشجویان، عکس دسته جمعی کادر اجرایی نمایشگاه و اعضای انجمن علمی مهندسی ژئوماتیک با حضور دکتر پورزیاد توسط پهپاد فتوگرامتری Phantom4pro در ساعت ۱۳:۱۵ در ساختمان مرکزی دانشگاه گرفته شد.
🔸در ادامه، دکتر امین صداقت و دکتر نازیلا محمدی از اعضای هیئت علمی گروه مهندسی ژئوماتیک دانشگاه تبریز در غرفه آپسیس و زاویه حضور پیدا کردند که شرکت های مذکور آمادگی خود را جهت همکاری با اساتید دانشگاهی برای انجام پروژه های مختلف نقشه برداری اعلام کردند. در پایان حضور دکتر صداقت و دکتر محمدی در غرفه، عکس دسته جمعی دانشجویان با ایشان گرفته شد.
🔸مطابق برنامه ریزی انجام شده توسط انجمن علمی مهندسی ژئوماتیک با همکاری شرکت های مدعو، دومین کارگاه آموزشی تحت عنوان “آموزش کار با گیرنده های ماهواره ای GPS/GNSS” راس ساعت ۱۴ در ساختمان جدید دانشکده عمران در قسمت “تئوری” با تدریس مهندس صفوی برگزار شد.
🔸مهندس صفوی در جریان برگزاری کارگاه در ابتدا به معرفی انواع سامانه های مکانیابی پرداختند. در ادامه به موارد قابل توجه جهت انجام پروژه ها از جمله نحوه دریافت افمریدز و زمان انجام پروژه برای آرایش فضایی بهتر ماهواره ها جهت رسیدن به دقت بالاتر اشاره کردند. معرفی نرم افزار LGO و نحوه کار با آن نیز از جمله مواردی بود که مهندس صفوی در کارگاه به آن پرداخت. قسمت تئوری کارگاه در ساعت ۱۷:۱۵ پایان یافت و شرکت کنندگان به همراه مدرس به محوطه ساختمان جدید دانشکده عمران رفته و قسمت “عملی” کارگاه شروع شد که پس از توضیحات مهندس صفوی درباره نحوه کار با دستگاه، مختصات چند نقطه در جلوی ساختمان جدید عمران برداشت شد.

📄📌 قسمت عملی کارگاه نیز در ساعت ۱۸ پایان یافت