بستن
.0 / 5

همکاری های علمی برترین دانشگاه های فرانسوی با سازمان نقشه برداری کشور

15

از سر گیری همکاری های علمی برترین دانشگاه های فرانسوی با سازمان نقشه برداری کشور

نمایندگان برترین دانشگاه های کشور فرانسه، با حضور در سازمان نقشه برداری کشور و دیدار با دکتر علیرضا آزموده اردلان، رئیس سازمان نقشه برداری و تعدادی از مسئولین و مدیران، از نزدیک با فعالیت های جدید این مجموعه آشنا شدند. دکتر اردلان ضمن خوش آمدگویی به اساتید برجسته کشور فرانسه، به اهم فعالیت های اخیر سازمان پرداخت.

گفتنی است، اولین نشست بین رشته ای علوم مهندسی مرتبط با زمین (ژئودزی، ژئوفیزیک، زمین شناسی، تکتونیک و زلزله شناسی)، با هدف تقویت همکاری سازمان ها و دانشگاه ها در انجام پروژه های مختلف علمی در سطح کشور و با هماهنگی دانشگاه مادام کوری، نانسی، مونت پلیه، گرنوبل، استراسبورگ فرانسه، همچنین سازمان نقشه برداری کشور، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه زنجان، دانشگاه بیرجند، دانشگاه تهران، دانشگاه هرمزگان، در سازمان زمین شناسی کشور و در قالب نشست TRIGGER برگزار شد. که نمایندگان کشور فرانسه نیز ضمن شرکت در این نشست، به منظور از سرگیری همکاری با سازمان نقشه برداری کشور، در این سازمان حضور به هم رساندند.

قابل ذکر است، همکاری های علمی بین سازمان نقشه برداری کشور با دانشگاه های مونت پلیه و ژوزف فوریه کشور فرانسه، در سال ۱۳۷۷ کلید خورد. بر اساس این همکاری، پروژه های مختلفی مرتبط با نقاط حساس لرزه خیزی و تکتونیکی کشور، با استفاده از سامانه تعیین موقعیت جهانی و ثقل سنجی به انجام رسید و ماحصل این همکاری منجر به تدوین ۲۵ مقاله معتبر علمی شد.

خاطر نشان می شود با گفتگوی های صورت گرفته بین نمایندگان فرانسوی و مسئولین سازمان نقشه برداری کشور، مقرر شد تا اولین کارگاه آموزشی مشترک بین ایران و فرانسه در می ۲۰۱۷(اردیبهشت ۱۳۹۶) در ایران برگزار گردد.


منبع: سایت سازمان نقشه برداری کشور

در دنیای ژئوماتیک غرق شوید

پست های مشابه

دکتر علیرضا آزموده اردلان

رئیس سازمان نقشه برداری از همکاری سازمان نقشه‌برداری

SDI٬ آقای آزادی٬ آقای بکتاش٬ آقای شمعی٬ آقای قهرمانی٬ بانک اطلاعات اراضی قابل واگذاری به سرمایه گذاران خارجی٬ دکتر جمالی٬ زیرساخت داده مکانی٬ سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران٬ سازمان نقشه برداری کشور٬ كار گروه تدوین بانك اطلاعات اراضی قابل ارائه به سرمایه گذاران خارجی

پیش نویس توافقنامه در نشست مشترک سازمان امور اراضی کشو

شیر پنوماتیک

سازمان نقشه برداری کشور میزبان نمایندگان کمیته ژئومات

شورای عالی نقشه برداری

آخرین نشست اعضای کمیسیون معین شورای عالی نقشه برداری د

سازمان نقشه برداری کشور

 همکاری های مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و سازمان نقشه

دیدگاهی بگذارید