بستن
.0 / 5

سیستم تقویت منطقه وسیع/WAAS

203

سیستم تقویت منطقه وسیع/WAAS

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده در حال توسعه و ایجاد سیستم ناوبری حساس از نظر امنیت است که صحت، درستی و قابلیت دسترسی سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) را بهبود می دهد. به طوری که سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) می تواند اولین و مهمترین ابزار ناوبری برای مسیرهای هوایی و رویکردهای غیر دقیق باشد. سیستم WAAS صحت غیر نظامی GPS را در زمان واقعی تا حدود ۷ متر در سه بعد بهبود می بخشد و هم چنین قابلیت دسترسی سیستم را نیز بهبود می بخشد و می تواند اطلاعاتی از میزان درستی برای مجموعه پیکره GPS در اختیار بگذارد.

ادامه مقاله: http://www.apsis.ir/?p=2595

سیگنال های GPS توسط ۲۵ ایستگاه مرجع منطقه وسیع (WAGRS) دریافت می شوند. آن ها اطلاعات تصحیح را تعیین کرده و میزان درستی سیستم را ارزیابی می کنند. پیام های تصحیح سپس به ماهواره های مخابراتی ثابت مخابره می شوند.

WAAS,GPS

هواپیماها سیگنال های GPS را می شنوند و پیام بر روی فرکانس L2 سیستم تعیین موقعیت جهانی GPS را می شنوند و پیام بر روی فرکانس L1 سیستم تعیین موقعیت جهانی GPS توسط ماهواره های مخابراتی ثابت منتشر می شود. مزایای ادعا شده برای WAAS آن است که GPS را قادر می سازد که ابزار اولیه برای ناوبری هواپیما شامل بلند شدن، نزدیک شدن (به باند) و نشستن باشد. مسیرهای هوایی مستقیم تر و سر راست تر هستند و نیازی نخواهد بود که هواپیما محدودیت سیستم های ناوبری زمین پایه (مستقر در روی زمین) هدایت شوند.

تا آن جا که به نقشه برداری مهندسی مربوط می شود، ماهواره های WAAS می توانند به عنوان ماهواره های مازاد برای اندازه گیری شبه فاصله مفید باشند.

در دنیای ژئوماتیک غرق شوید

پست های مشابه

MapSource,gps,Garmin

کلید ۱ برای زوم کردن بر روی نقشه است. علامت مثبت آن برا

RTK, GPS, GNSS, RTCM تصحیحات تعیین موقعیت آنی

در دنیای RTK چندین نوع فرمت داده برای تصحیحات وجود دارد.

شرکت دانش‌بنیان نگاه‌افزار,شرکت فناوران هنر امروز, شرکت مهندسین مشاور نوآوران علوم مکانی,سیستم اطلاعات مکانی,ورود اطلاعات,GIS,اطلاعات GIS ,نمایش پیشرفته اطلاعات,در روز جهانی GIS ,آنالیز اطلاعات,سامانه ردیابی, نرم‌افزار بومی سه‌بعدی اطلاعات مکانی «گیتی»,GPS,

در همایش روز جهانی GIS (سیستم اطلاعات مکانی) که روز چهارش

شمیم

برای ثبت نام در شمیم و برخورداری از سرویس های آنلاین و آ

نقشه برداری,کاداستر,GPS,ژئودزی,GIS,فتوگرامتری,LIS,سیستم اطلاعات جغرافیایی,سیستم اطلاعات مکانی

نقشه برداری یکی از قدیمی ترین فن های مورد استفاده بشر ب

1کامنت

دیدگاهی بگذارید