بستن
.0 / 5

از سرگیری همکاری های فنی سازمان نقشه برداری کشور و سازمان منطقه آزاد قشم

73

همکاری های فنی سازمان نقشه برداری کشور و سازمان منطقه آزاد قشم، با توافقات و تعهداتی که در سال ۱۳۸۴ صورت گرفت، پس از تبادل نظر و بازدید مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم از توانمندی های سازمان در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی، از سر گرفته شد.

بر اساس توافق قبلی و دیدار صورت گرفته رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، با رییس، معاونین و برخی مدیران سازمان نقشه برداری کشور در آبان ماه ۹۵، موافقت های جدیدی در راستای همکاری های فنی مابین دو سازمان، حاصل شد.

بر همین اساس، ۳۷۰ ایستگاه و انجام عملیات تعیین موقعیت مسطحاتی، ارتفاعی و ثقلی آنها که پیش از این توسط سازمان نقشه برداری کشور تعهد شده بود، در قالب شناسنامه ایستگاه های مرجع منطقه آزاد قشم و چارت های دریایی، تحویل سازمان منطقه آزاد قشم شد.

در این نشست، موافقت شد که در خصوص امور جزر و مد سنجی، عکس برداری هوایی از کل جزیره قشم، تولید نقشه های عکسی و مدل رقومی زمین، همچنین بازنگری نقشه های ۱:۲۰۰۰ مناطق شهری و روستایی منطقه آزاد قشم، دو سازمان همکاری کنند.

گفتنی است به منظور ایجاد امکان تعامل بیشتر و همکاری گسترده تر دو سازمان در زمینه زیر ساخت داده های مکانی، تهیه نقشه های کاداستر منطقه، فعالیت های ژئودینامیکی و آبنگاری، کارگروه های فنی مشترک تشکیل خواهند داد تا راهبردها و راهکارهای فنی لازم شناسایی و نتایج برای تصمیم گیری به مسئولین دو سازمان ارائه خواهد شد.

در پایان نشست، آقای مهندس مومنی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، از بخش های مختلف فنی سازمان نقشه برداری کشور بازدید کردند.

منبع: سایت سازمان نقشه برداری کشور

در دنیای ژئوماتیک غرق شوید

پست های مشابه

کارگروه تخصصی زلزله و لغزش لایه های زمین,سازمان نقشه برداری کشور

نشست کارگروه تخصصی مخاطرات زلزله و لغزش لایه های زمین -

علیرضا پیرمرادی - مسئول کارگروه های تخصصی بیست و چهارمی

كارگاه آموزشی "فرونشست و حركات پوسته زمین" در كرمان

سازمان نقشه برداری کشور، کارگاه آموزشی یک روزه با عنوا

امضای سند تفاهم نامه همكاری,سازمان نقشه برداری كشور,سازمان سرمایه گذاری,دکتر علیرضا آزموده اردلان

در راستای تدوین بانک اطلاعات اراضی قابل واگذاری به سر

نقشه برداری,اکو

اولین نشست "کمیته ژئوماتیک اکو" با حضور رؤسای نقشه بردا

دیدگاهی بگذارید