بستن
  • خانه
  • اخبار ژئوماتیک
  • محمد حسن بهادر از راه‌اندازی شبکه مالکیت یکپارچه ملک « شمیم» در استان مازندران خبر داد
.0 / 5

محمد حسن بهادر از راه‌اندازی شبکه مالکیت یکپارچه ملک « شمیم» در استان مازندران خبر داد

130
محمد حسن بهادر، مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران:

شبکه جامع « شمیم» در مازندران راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت‌اسناد و املاک مازندران، محمدحسن بهادر گفت: راه‌اندازی شبکه جامع تحدید حدود مالکیت‌ها یا به‌عبارت‌دیگر شبکه مالکیت یکپارچه ملک که به‌اختصار شمیم نامیده می‌شود، از اهداف مهم سازمان ثبت‌اسناد و املاک جهت تثبیت صحیح‌تر املاک در سراسر کشور است و این شبکه برای تثبیت املاک با استفاده از روش RT K در نقشه‌برداری و تعیین موقعیت‌های دقیق در شرایط مناسب که دقت آن به ۲.۵ تا ۵ سانتی‌متر می‌رسد دارای کاربرد است.

وی افزود: در حال حاضر ایستگاه ثبت کلاردشت با نصب آنتن و دستگاه گیرنده دائم تعیین موقعیت ماهواره‌ای، علاوه بر استفاده ماهواره‌ای این منطقه جهت پوشش ماهواره‌ای استان‌های تهران و البرز راه‌اندازی شده است.

محمد حسن بهادر تصریح کرد: از مزیت‌های مهم استفاده از شبکه شمیم با استفاده از روش RT K نسبت به شبکه ماهواره‌ای دیگر این است که اکثر تثبیت جانمایی‌های املاک با دقت بالا صورت می‌پذیرد که این امر باعث جامع‌تر شدن و دقت بیشتر بانک جامع املاک و کاداستر می‌گردد.

این مسئول جلوگیری از تداخل املاک و استقرار صحیح پلاک در موقعیت جهانی را از دیگر ویژگی های مهم این شبکه بیان کرد و خاطرنشان کرد: این امر مانع از تجاوز و تعارض املاک خواهد شد و استفاده از این شبکه در جهت تثبیت املاک به‌عنوان یکی از ارکان مهم پدافند غیرعامل محسوب خواهد شد، چراکه در مواقع بحرانی نظیر سیل، زلزله و جنگ با از بین رفتن حد و فاصل املاک مجدداً می‌توان آن را احیاء کرد و از ناهنجاری‌ها جلوگیری کرد و با استفاده از این روش می‌توان به اطلاعات و داده‌ها اطمینان بیشتری کرد. گفتنی است در آینده نزدیک نیز ۱۷ ایستگاه ثابت دیگر در استان مازندران برای تعیین موقعیت ماهواره‌ای راه‌اندازی می‌شود.

در دنیای ژئوماتیک غرق شوید

پست های مشابه

سامانه موقعیت یابی آنی تهران سمت شهرداری rtk

مراحل ثبت نام در سامانه سمت شهرداری تهران | موقعیت یابی

سامانه موقعیت یابی آنی تهران سمت شهرداری rtk

دقت شبکه RTK تهران | سامانه سمت به منظور ارزیابی دقت شبکه

RTK, GPS, GNSS, RTCM تصحیحات تعیین موقعیت آنی

در دنیای RTK چندین نوع فرمت داده برای تصحیحات وجود دارد.

چهار روش برداشت با گیرنده های GPS

با به کارگیری قدرت GPS می توان سریعتر و دقیق تر نقشه بردا

rtk gps چیست؟

RTK GPS چیست؟ RTK مخفف Real-Time Kinematic، تکنیک مورد استفاده به من

دیدگاهی بگذارید