ژئودزینقشه برداری

کوماتسو دستگاه حفاری با کنترل ماشین هوشمند را معرفی می کند

ماشین آلات حفاری کوماتسو

گروه Komatsu America بیل هیدرولیکی حفاری با کنترل ماشین هوشمند PC210LCi-11 را معرفی کرده است.

PC210LCi نسل دو، قابلیت های دستگاه پیشتاز حفاری PC210LCi-10 را دارا بوده و همچنین عملکرد کنترل ماشین از طریق جوی استیک به آن اضافه شده است.

بنا به گفته کمپانی با استفاده از تکنولوژی های جدید می توان تا ۶۳% راندمان حفاری را بهبود داد.

ارزش افزوده ی دیگر صرفه جویی در زمان و هزینه است که این امر با کم کردن نیاز و هزینه های گریدر و کنترل شیب به دست می آید. به علاوه هزینه های مرتبط با بیش حفاری، سوخت و زمان را حداقل می کند. زمانی که معمولاً در انتظار برای کنترل شیب و بیش حفاری برای اتمام کار صرف می شود را نیز به حداقل می رساند.

ویژگی های اصلی تکنولوژی کنترل ماشین هوشمند عبارتند از:

  • قابلیت تعیین موقعیت ماهواره ای سه بعدی Full 3D GNSS: بیل حفاری PC210LCi-11 مانند سایر سیستم ها محدودیت دو بعدی را ندارد و با تعیین موقعیت ماهواره ای به شکل سه بعدی، امکان حفاری دقیق و شیب دادن در همه جای سایت عمرانی را فراهم می کند.
  • اتوماسیون تجهیزات کاری: تکنولوژی GNSS به تجهیزات هیدرولیکی متصل شده است تا اتوماسیون واقعی در عملکرد بخش های مختلف ماشین فراهم شود.
  • فعال سازی برنامه های کنترل ماشین به وسیله Joysticks: عملگرهای کنترل ماشین رایج در حال حاضر به منظور راحتی بیشتر روی اهرم کنترل اپراتور تعبیه شده است.
  • سیلندرهای هیدرولیک حساس به ضربه: هیچ تاخیری در تکنولوژی اثبات شده و آزمایش شده ما وجود ندارد و در هزاران ماشین در دنیا معتبر است.
  • هدایت هوشمند: ویژگی های پیشرفته مانند جهت یابی و چرخش، کنترل باکت بر اساس کمترین فاصله، به شکلی ساده و عینی و به وسیله صفحه نمایش لمسی ۱۲٫۱ اینچی ارائه می شوند.
  • ساخت کارخانه اصلی: تکنولوژی کنترل ماشین هوشمند با ماشین اصلی (پایه) یکپارچه شده و با استانداردهای Komatsu سازگار است.

به گفته Sebastian Witkowski مدیر بازاریابی محصولات Komatsu America این دستگاه حفاری آنقدر اثر بخش و دقیق است که می تواند عضو دائمی و ثابت سایت های عمرانی باشد، از پروژه های فونداسیون گرفته تا تا کارهای خدمات شهری باشد.

نویسندهحمید غیور

دیدگاهتان را بنویسید