بستن
3.0 / 5

اولین مجمع عمومی سازمان بین المللی هیدروگرافی IHO | کشور موناکو

94
3

اولین مجمع عمومی سازمان بین المللی هیدروگرافی (IHO) با حضور نماینده سازمان نقشه برداری کشور در کشور موناکو از۴ لغایت ۸ اردیبهشت سال ۹۶ (۲۴ لغایت ۲۸ آوریل۲۰۱۷) برگزار شد .

به نقل از سایت سازمان نقشه برداری کشور، مراسم افتتاحیه با حضور شاهزاده موناکو آغاز شد و در اولین نشست، نماینده سنگاپور به عنوان رئیس جلسه انتخاب گردید و برنامه این نشست چند روزه به تصویب مجمع رسید. در مراسم افتتاحیه، دبیر کل IHO در خصوص اهمیت هیدروگرافی و تهیه نقشه از دریاها سخنرانی نمود و سپس تفاهم نامه ای با شاهزاده موناکو به منظور ادامه میزبانی از سازمان IHO به امضا رسید.

در ادامه، اعضای جدید IHO شامل کامرون، گرجستان، ویتنام، برونئی و مالت هریک به طور مختصر معرفی شدند.

با ارایه گزارش عملکرد IHO در بازه سال های ۲۰۱۲- ۲۰۱۶ در راستای همکاری های این سازمان با سازمانهای دیگر از جملهIALA  ، IMO، IOC، ISO، UNESCO،WMO،ICPC  و سازمان ملل متحد، پیشنهادات رسیده به دبیرخانه این سازمان نیز به منظور طرح و تصویب در مجمع عمومی ارائه گردید.

دکتر علی سلطانپور، مدیر کل آبنگاری و امور جزر و مدی سازمان نقشه برداری کشور به همراه نمایندگان دیگری از سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح در این اجلاس حضور داشتند و نسبت به ارائه دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات مطروحه از بعد فنی و اجرایی اقدام نمودند که مورد تایید و تصویب قرار گرفت.

در این نشست همچنین برنامه IHO برای سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ در سه محور و بر مبنای همکاری با سازمانهای دیگر، توسعه استانداردهای هیدروگرافی، حمایت ها و هماهنگی های منطقه ای مطرح شد.

همزمان با این اجلاس که با حضور نمایندگان ۸۶ کشور عضو و همچنین تعدادی از شرکتها و موسسات مرتبط با موضوع هیدروگرافی تشکیل شده بود، نمایشگاهی جهت ارائه آخرین دستاوردها در حوزه تجهیزات هیدروگرافی، تولید نقشه های کاغذی و الکترونیکی و نرم افزارهای مربوطه نیز برگزار گردید.

لازم به ذکر است جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رئیس  “کمیسیون منطقه ای هیدروگرافی راپمی ” یکی از ۳۰ عضو اصلی شورای سازمان بین المللی هیدروگرافی می باشد.

گفتنی است نمایندگان جمهوری اسلامی ایران با برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان دیگر کشورها به ویژه کره جنوبی و ژاپن و همچنین شرکت های تجاری در حاشیه این همایش، درباره امکان بکارگیری لیدار در زمینه هیدروگرافی، دقت های به دست آمده، استفاده از تصاویر چند طیفی ماهواره ای به منظور عمق یابی در مناطق ساحلی، تجهیزات جدید عمق یابی و نرم افزارهای تهیه چارت های دریایی بحث و تبادل نظر کردند.

منبع: سایت سازمان نقشه برداری کشور

در دنیای ژئوماتیک غرق شوید

پست های مشابه

SDI٬ آقای آزادی٬ آقای بکتاش٬ آقای شمعی٬ آقای قهرمانی٬ بانک اطلاعات اراضی قابل واگذاری به سرمایه گذاران خارجی٬ دکتر جمالی٬ زیرساخت داده مکانی٬ سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران٬ سازمان نقشه برداری کشور٬ كار گروه تدوین بانك اطلاعات اراضی قابل ارائه به سرمایه گذاران خارجی

پیش نویس توافقنامه در نشست مشترک سازمان امور اراضی کشو

سازمان نقشه برداری کشور, كار گروه تدوین بانك اطلاعات اراضی قابل ارائه به سرمایه گذاران خارجی, دکتر جمالی, سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران, آقای قهرمانی, آقای بکتاش,SDI, زیرساخت داده مکانی, آقای آزادی, بانک اطلاعات اراضی قابل واگذاری به سرمایه گذاران خارجی, آقای شمعی

به نقل از وب سایت سازمان نقشه برداری کشور، در اولین نشس

کارگروه تخصصی زلزله و لغزش لایه های زمین,سازمان نقشه برداری کشور

نشست کارگروه تخصصی مخاطرات زلزله و لغزش لایه های زمین -

کارتوگرافی, نمایشگاه بین المللی چاپ و نشر,drupa ,سازمان نقشه برداری کشور,دوسلدورف آلمان, محصولات و خدمات قبل از چاپ, محصولات چاپی, محصولات پس از چاپ, کاغذ, تجهیزات و مواد تبدیل کاغذ,جوهر و مواد مصرفی, خدمات نرم­ افزاری, صنعت چاپ

نمایشگاه بین المللی چاپ و نشر drupa  بی شک نمایشگاه بین

همایش ملی ژئوماتیک,نقشه برداری

با توجه به درخواست فراوان پژوهشگران و دانشجویان و علاق

دیدگاهی بگذارید